PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

SLD obiecuje płacę minimalną na poziomie 3,5 tys. zł

  • Autor: PAP/JS
  • 26 wrz 2019 19:07

Kandydaci KW SLD, którzy przyjechali "Lewicobusem" do Olkusza (Małopolskie) zapowiedzieli, że będą dążyć do wprowadzenia płacy minimalnej na poziomie 3,5 tys. zł, bo stabilna i dobrze płatna praca jest szczególnie ważna dla mieszkańców mniejszych ośrodków.

SLD obiecuje płacę minimalną na poziomie 3,5 tys. zł
Adobe Stock
REKLAMA

Maciej Gdula, "jedynka" na liście SLD w okręgu nr 13 obejmującym miasto Kraków, a także powiaty krakowski, miechowski i olkuski ocenił, że szczególnie w sferze publicznej, a zwłaszcza edukacji należy podnieść płace. "Musi być płaca minimalna na poziomie 3,5 tys. zł brutto. To jest początek, żeby młodzi ludzie mogli wreszcie godnie zarabiać" - podkreślił.

"Dla nas, dla lewicy najważniejsze są usługi publiczne i jakość życia, dlatego mamy kompleksowy program poprawy tego, jak ma wyglądać edukacja, system ochrony zdrowia, a także tego, jak wyglądać będzie nasze środowisko" - zaznaczył Gdula podczas briefingu na Rynku w Olkuszu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"To jest bardzo ważne, jesteśmy w stanie to zrobić, jesteśmy w stanie załatać dziurawe państwo PiS" - podkreślił kandydat lewicy.

Jak mówił, "PiS zostawia po sobie po tych czterech latach mnóstwo dziur", a symbolem tego, jak wyglądają rządy jest sprawa szefa NIK Mariana Banasia.

Czytaj też: Młodzi na rynku pracy. Czego oczekują od pracodawców? 

Wiceliderka krakowskiej listy SLD Daria Gosek-Popiołek mówiła podczas spotkania w Olkuszu, że lewica zamierza zwiększyć finansowanie służby zdrowia, co widoczne będzie szczególnie w miastach powiatowych. "Wszędzie tam, gdzie do tej pory szpitale się rozwijały i inwestowały w infrastrukturę, ale to jest za mało - oprócz super sprzętu musimy też mieć doskonale opłacanych lekarzy, musimy mieć doskonale opłacane pielęgniarki i położne, bo to oni decydują o tym, jak dobrze jesteśmy leczeni" - zaznaczyła.

Dorota Olko, liderka listy w Siedlcach i rzeczniczka Lewicy Razem przypomniała, że KW SLD, w którego skład wchodzi SLD, Wiosna Roberta Biedronia i Lewica Razem startuje z hasłem "Łączy nas przyszłość", bo "zwraca uwagę na to, żeby ludzie z takich miast, jak Olkusz czy Siedlce (…) nie musieli uciekać po lepszą przyszłość do wielkich miast, żeby ta lepsza przyszłość była tu na miejscu".

"Ta lepsza przyszłość (…) to są lepsze usługi publiczne, to są wyższe płace w budżetówce, bo właśnie sektor publiczny jest kluczowym pracodawcą w mniejszych i średnich miejscowościach. Wyższe płace w budżetówce posłużą nam wszystkim, bo wszyscy korzystamy z usług publicznym i zależy nam na tym, żeby w sektorze publicznym pracowały wykwalifikowane kadry" - powiedziała Olko.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: SLD obiecuje płacę minimalną na poziomie 3,5 tys. zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA