PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Sławomir Mentzen: w Polsce nie ma ani jednego pracodawcy, który zatrudnia legalnie

Liberałowie i zwolennicy Konfederacji mówią o nim, że co i rusz masakruje Lewicę i jej pomysły na rozdawnictwo, podatki i rynek pracy. Czy tak jest rzeczywiście? Dlaczego polskie prawo nie jest przyjazne pracodawcom i niszczy inicjatywę zaradnych ludzi? Rozmawiamy ze Sławomirem Mentzenem, prezesem Kongresu Polskiego Biznesu, wiceprezesem partii KORWiN, doradcą podatkowym i polskim przedsiębiorcą.

Sławomir Mentzen: w Polsce nie ma ani jednego pracodawcy, który zatrudnia legalnie
Sławomir Mentzen (fot. archiwum prywatne)
REKLAMA
 • - W Polsce nie ma ani jednego przedsiębiorcy, który prowadzi swoją firmę zgodnie z prawem. Samo prawo pracy ze wszystkimi rozporządzeniami sprawia, że nie da się w pełni legalnie zatrudnić pracownika i przestrzegać tych wszystkich rozporządzeń - mówi w rozmowie z PulsHR.pl Sławomir Mentzen, prezes Kongresu Polskiego Biznesu, wiceprezes KORWiN, doradca podatkowy i polski przedsiębiorca.
 • Wynagrodzenia w żaden sposób nie zależą od naszych oczekiwań czy potrzeb, ale od tego, ile dajemy z siebie pracodawcy - przekonuje w rozmowie z PulsHR.pl Sławomir Mentzen.
 • Jego zdaniem w dzisiejszych realiach rynku pracy, gdzie o wykwalifikowanych pracowników jest wyjątkowo trudno, funkcjonowanie takiej instytucji jak Państwowa Inspekcja Pracy jest zbędne.
 • Pytany o to, ile należy zarabiać, by była to "godna" płaca, mówi tak: Każdy, kto na siebie zarabia, kto jest w stanie się sam utrzymać, zarabia godnie. 

Jest pan przedsiębiorcą, prowadzi biura doradcze w kilku miastach w Polsce. Ile osób pan zatrudnia?

We wszystkich placówkach będzie około 80 osób.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sporo ludzi. Czegoś panu brakuje, by móc sprawnie prowadzić biznes?

Z pewnością państwo za bardzo interesuje się tym, jak ludzie prowadzą swoje firmy. Polskie przepisy są bardzo skomplikowane, regulują każdą najdrobniejszą dziedzinę naszego życia, w tym prowadzenie działalności gospodarczej. Niestety bardzo szybko się zmieniają. Efekt jest taki, że w tym momencie w Polsce nie ma ani jednego przedsiębiorcy, który prowadzi swoją firmę zgodnie z prawem. Samo prawo pracy ze wszystkimi rozporządzeniami sprawia, że nie da się w pełni legalnie zatrudnić pracownika i przestrzegać tych wszystkich rozporządzeń.

Do tego dochodzą przepisy podatkowe, które wbrew pozorom są mniejszym problemem dla małych firm, które działają w mniejszej skali, ale stają się naprawdę dużym problemem w przypadku większych firm.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (24)

Do artykułu: Sławomir Mentzen: w Polsce nie ma ani jednego pracodawcy, który zatrudnia legalnie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • ONZ w jaki sposób należy przekazać skargę?Fax: (41 22) 917-9022email: tb-petitions.hchr@unog.ch. 2021-06-23 20:54:25

  W Polsce przez nieodpowiedzialny Rząd RP i Samorządy zbrodniarzy giną ludzie dla podatków od nieruchomości, i zdefraudowania kolejnych miliardów z kasy Państw członkowskich Unii Europejskiej, w związku z wykonem ekologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków(katastrof ekologicznych) z uwagi na brak sieci kanalizacyjno sanitarnej jak mają utrzymywać się ludziom przeciwciała w organizmach korzystającym z własnych ujęć wody po przechorowaniu koronawirusa COVID-19, lub ostrej niewydolności oddechowej wirusa SARS-CoV-2. Ludzie pijcie dalej wapno po okresie roztopowym niech Wam mózgi umierają, pomijając fakt iż w ziemi już nie ma żadnego życia, od nasączenia chemią zostały wytrute wszystkie mikroorganizmy. Obywatele mogą dochodzić roszczeń Art 23 Kodeksu Cywilnego od Samorządów w przypadku wykonania takich bomb ekologicznych przez Gminy kierować należy powództwo od Skarbu Państwa, w przypadku nielegalnych oczyszczalni ścieków których nie ma zaznaczonych na mapach geodezyjno kartograficznych należy wnosić od pozwanego o zabezpieczenie mienia nieruchomego na poczet przyszłych kar, najprościej wnioski o podejrzenie popełnienia przestępstwa do lokalnej Prokuratury, ustalenia czy pozwolenia środowiskowe zostały wydane przez Starostostwa Powiatowe z naruszeniem prawa do ochrony zdrowia ustaleniem stron do należnych bezspornie odszkodowań, przesłanie takiego wniosku do wiadomości Prokuratury Krajowej nada nadzór administracyjny nad danym postępowaniem poszkodowanym, zabezpieczając dobra osobiste na możliwość zadośćuczynienia złożenia Skargi do TSUE. Spuszczanie ścieków sanitarnych do prywatnych rowów melioracyjnych również narusza nasze dobra osobiste, Art. 64 Konstytucji z art. 21 ustęp 1, potwierdza podmiotowość stron postępowania( zasada ochrony własności jako zasada działania Państwa). Odszkodowania według nor Unijnych należne, ludziska nie jesteście analfabetami za jakich Was uważają , antypolskie media, politycy ,molochy samorządowe.

  • Budujcie kolejne lotniska bez konsultacji społecznych,pszczoły giną w obszarach wiejskich. 2021-09-18 10:03:30

   Morawiecki jako były bankowiec umie liczyć po swojemu, obszary wiejskie są chronionymi , zmiana ich funkcjonowania w sposób niedozwolony poprzez budowy sieci wodociągowych pod zabudowy przemysł, oby nie mogły funkcjonować zgodnie z harmonią przyrody , ekologicznie doprowadzicie do katastrofy nieodwracalnej w skutkach w kraju , z uwagi na powyższe w latach 80tych Solidarność walczyła z okupantem komunistycznym w kraju, teraz będziemy walczyli z okupantem PiS w obronie Nas wszystkich oby nie defraudowali funduszy Unijnych na kolejne budowy drug ze spuszczaniem ścieków na prywatne działki w myśl ustawy Dz.U.z2019 r. Poz 1152 , oby dalej nie paśli siebie i idiotów w samorządach które w tak przerośniętym kształcie mogłyby zarządzać całym światem, nie tak malutkim krajem idioci, biurokratyczni złodzieje funduszy Unijnych , Polexit odzwierciedlają podatki od nieruchomości, iż ludzie zostali pozbawieni praw do funduszy unijnych produkcji zdrowej żywności na obszarach poniżej 1ha .

 • Zenn 2021-05-31 00:35:54

  Nie wiem skąd te dane...bo takie uogólnianie jest mniej lub bardziej krzywdzące dla uczciwych pracodawców. W imex logostics pracuje juz kilka lat. Praca jak praca, ale ciesze sie ze ją mam i mam ją legalnie. Rozliczamy sie zgodnie z umową plus ewentualne rozliczenia uznaniowe za prace ponad norme. Wszyscy taka u nas działaja, bo pracodawca podchodzi do nas uczciwie bez ściemy

 • Polscy Parlamentarzyści to wysypisko śmieci.Polexit żyją na koszt biedoty. 2021-05-07 15:31:09

  Działania już jakiekolwiek Rządu nie zmienią faktu iż Polskie zbrodnie przeciwko ludzkości, "pseudo też ptasiej grypy", nie będą ulegały przedawnieniu, dzięki przynależności do UE proceder powyższy poprzez przyjecie rezolucji zostanie wyeliminowany. Morawiecki szybciej trafi na oddział psychiatryczny niż kolejnym 10 gminom nada status miasta, co miało miejcie w bieżącym roku. Zwierzęta mają w Polsce większe prawa niż ludzie!

 • Ludzie żyją w zakrzywionej rzeczywistości,przez media publiczne finansowane z Naszych pieniędzy 2021-05-04 06:09:30

  Synergia nauki i przemysłu 2015 w PWSZ(usunięto ze strony ww hps stal elamed pl) W Chełmie 8-10 września 2015 r. odbyło się seminarium pt „synergia nauki i przemysłu -w zakresie procesu kształcenia programistów i operatorów CNC”. Gospodarzem była Państwowa Wywyższa Szkoła Zawodowa zaś patronowali mu senator RP Józef Zając, Rektor PWSZ w Chełmie, Marszałek Woj. Lubelskiego oraz Konsul Honorowy Ukrainy w Chełmie Stanisław Adamiak .Patronat medialny sprawowało 12 instytucji , czasopism technicznych i naukowych . Seminarium mecenatem objęły rozpoznanie na rynku światowym firmy i koncerny przemysłowe. Otwarcia seminarium dokonali dr inż. Arkadiusz Tofik m Marek Osiński Prezes Zarządu DMGMORI Polska 440 uczestników seminarium, w tym 262 osoby jako zarejestrowani przedsiębiorcy . zaprezentowano 8obrabiraek CNC DMG Mori do obróbki skrawaniem, roboty przemysłowe , maszyny do cięcia zautomatyzowane urządzenia pomiarowe oraz narzędzia .Spośród najnowszych maszyn należy wymienić 5osiową obrabiarkę z laserem . Wyłudzono miliard sześćset tysięcy złotych z dofinansowaniem środków zewnętrznych Unijnych w Depułtyczach Królewskich, zaś urządzenia najnowocześniejsze w Laboranckich do badania wody ktoś im zabrał, tak twierdzą od lat zbrodniarze,terroryści ! Słupy wysokiego napięcia widoczne z ulicy Włodawskiej przez Horodyszcze biegną do Centrum Aktywności Gospodarczej przy Ceramicznej. Ciekawe gdzie chcą jeszcze bez konsultacji społecznych wybudować podstacje Wielkich Mocy i Wysokich Napięć. Przebiegi nieustalone prądów i napięć w stacjach prądu stałego wysokiego napięcia wywołane łączeniami i zakłóceniami. Gigantyczne przestępstwa gospodarcze z wykorzystaniem funduszy Unijnych. Państwo Polskie jest krajem przestępczym, KE powinno przyjąć kolejną Rezolucję gdyż nie odróżniacie już dobra od zła.

 • Marcin Z 2021-05-02 12:59:51

  Za łamanie prawa pracy powinno się iść do więzienia, albo płacić gruby hajs. Ludzie sto lat temu umierali za porządne regulacje, więc dzisiejsza erozja prawa pracy to plucie na ich poświęcenie.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA