Skiba, Antal: Zarobki Polaków mogą dogonić średnią unijną

Minister Mateusz Morawiecki chciałby, aby za 15 lat średnie zarobki Polaków dogoniły średnią unijną. Artur Skiba, prezes firmy Antal International uważa, że jest to całkiem realne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Skiba, Antal: Zarobki Polaków mogą dogonić średnią unijną

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

21 mar 2016 10:36


Minister Mateusz Morawiecki chciałby, aby za 15 lat średnie zarobki Polaków dogoniły średnią unijną.

– Trzeba pamiętać, że poziom zarobków warto zawsze rozważać w odniesieniu do siły nabywczej pracowników, a nie wartości bezwzględnych. Choć zarobki w Polsce są niższe niż w wielu krajach na Zachodzie, również koszty życia są nieporównywalne – mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Artur Skiba, prezes firmy Antal International.

Dodaje, że biorąc pod uwagę ten fakt, już teraz możemy mówić o coraz bardziej wyrównanych wynagrodzeniach w obszarze Unii Europejskiej, w szczególności w przypadku specjalistów i menedżerów.

– Na części stanowisk różnice są wręcz niezauważalne. W tym świetle założenie ministra Mateusza Morawieckiego jest w zupełności realne – wyjaśnia Artur Skiba.

Podkreśla, że jeśli jednak mówimy o wartościach bezwzględnych wynagrodzeń, tu wchodzi w grę szereg czynników ekonomicznych związanych nie tylko z polską gospodarką, ale światową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.