PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Skąd pieniądze na podwyżki dla nauczycieli? "Jestem po rozmowach z ministrem finansów"

Mam nadzieję, że do końca tygodnia będziemy mieli informację od ministra finansów, żebyśmy mogli pokazać skąd w budżecie zostaną przesunięte środki do subwencji oświatowej przeznaczone na podwyżki dla nauczycieli - powiedział we wtorek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

  • Autor: PAP/KDS
  • 16 lip 2019 16:30
Skąd pieniądze na podwyżki dla nauczycieli? "Jestem po rozmowach z ministrem finansów"
Dariusz Piontkowski (fot.Twitter/MEN_GOV_PL)
REKLAMA
  • Zgodnie z uchwaloną w czerwcu przez Sejm i podpisaną 4 lipca przez prezydenta nowelizacją ustawy Karta nauczyciela od 1 września 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. średnie wynagrodzenie nauczycieli ma się zwiększyć o 9,6 proc.
  • Szef MEN pytany był o zwiększenie subwencji oświatowej w związku z wrześniową podwyżką dla nauczycieli.
  • - Mam nadzieję, że do końca tygodnia najpóźniej pan minister przekaże nam informację, abyśmy mogli szczegółowo pokazać, jaka kwota i skąd się wzięła - dodał.

- Jestem po rozmowie z ministrem finansów. Mamy zapewnienie, że zdecydowana większość środków przeznaczonych na podwyżkę dla nauczycieli będzie pochodziła z dodatkowych środków z budżetu, które zostaną przesunięte na zwiększenie subwencji. Czekamy. W tym tygodniu mam nadzieję, że już będzie ta informacja. Dzięki temu będziemy mogli przekazać ją w projektach rozporządzeń, które mówią o wdrożeniu podwyżki - powiedział Piontkowski. 

Zgodnie z uchwaloną w czerwcu przez Sejm i podpisaną 4 lipca przez prezydenta nowelizacją ustawy Karta nauczyciela od 1 września 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. średnie wynagrodzenie nauczycieli ma się zwiększyć o 9,6 proc. W uzasadnieniu do projektu noweli napisano, że pieniądze na wrześniowe podwyżki dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych zagwarantowane będą w zwiększonej subwencji oświatowej dla samorządów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ubiegłym tygodniu minister edukacji pytany o środki na podwyżki powiedział: Wczoraj rozmawiałem z panem ministrem finansów. Mamy zapewnione zwiększenie środków na podwyżki. - Podwyżki będą mogły być wypłacane od 1 września - ustawa mówi, że między 1 a 30 września z wyrównaniem od 1 września. Tak więc pieniądze są zagwarantowane, subwencja w ramach przesunięć w budżecie zostanie zwiększona - podkreślił. Poinformował także, że w najbliższych dniach do konsultacji zostanie skierowany projekt rozporządzenia.

Czytaj więcej: Ruszyła wypłata zapomóg dla strajkujących nauczycieli. Oto warunki, kwoty i terminy

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Skąd pieniądze na podwyżki dla nauczycieli? "Jestem po rozmowach z ministrem finansów"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA