PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Siatka płac zamiast minimalnego wynagrodzenia? Resort zdrowia komentuje doniesienia medialne

Ministerstwo Zdrowia w nawiązaniu do publikacji medialnych wyjaśnienia kwestię wynagrodzeń pracowników medycznych. Stwierdza, że celem ustawy nie jest wprowadzenie siatki płac regulującej wysokość wynagrodzeń, ale określenie jego minimum.

Siatka płac zamiast minimalnego wynagrodzenia? Resort zdrowia komentuje doniesienia medialne
Jak przypomina resort 8 czerwca Sejm przyjął ustawę o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych (fot. PTWP)
REKLAMA

Jak przypomina resort 8 czerwca Sejm przyjął ustawę o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Ma ona na celu podniesienie wynagrodzeń tych pracowników medycznych, którzy zarabiają najmniej w poszczególnych grupach zawodowych.

Ustawa wprowadza minimalne poziomy płac zasadniczych, poniżej których nie będzie można ustanowić wynagrodzenia zasadniczego pracownika wykonującego zawód medyczny.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Docelowe kwoty najniższych wynagrodzeń zasadniczych zostały ustalone na poziomie zbliżonym do obecnych średnich wynagrodzeń zasadniczych poszczególnych grup zwodów medycznych.

Ustawa nie wprowadza siatki płac regulującej wysokość wynagrodzeń pracowników medycznych, czyli określającej, ile będą zarabiać pracownicy przynależni do poszczególnych grup zawodowych.

Dlatego też tabelę zawartą w uzasadnieniu do nowej regulacji nie należy czytać w sposób, z którego wynikałoby, że każdy pracownik w danej grupie zawodowej w określonym w ustawie przedziale czasowym będzie otrzymywał płacę zasadniczą w wysokości wskazanej w tej tabeli.

Czytaj więcej tutaj. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Siatka płac zamiast minimalnego wynagrodzenia? Resort zdrowia komentuje doniesienia medialne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA