×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Senat może pomóc w podwyższeniu renty socjalnej

  • Autor: PAP/JP
  • 8 mar 2023 12:25

Senat w dużej rozciągłości popiera podniesienie renty socjalnej; nie wykluczam, że powstanie inicjatywa ustawodawcza dotycząca takiego rozwiązania - powiedział w środę marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Senat może pomóc w podwyższeniu renty socjalnej
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (fot. PAP/Rafał Guz)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W poniedziałek grupa dorosłych osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów wznowiła protest w Sejmie i przedstawiła obywatelski projekt ustawy o rencie socjalnej.
  • Tomasz Grodzki pytany, czy w Senacie rozważana jest inicjatywa ustawodawcza dotycząca renty socjalnej, odpowiedział: "Rzeczywiście Senat w dużej rozciągłości popiera podniesienie tej renty socjalnej"
  • "Nie wykluczam, że taka inicjatywa ustawodawcza dotycząca podwyższenia renty powstanie, bo nawet wczoraj wiem, że na klubach senackich ten temat był żywo dyskutowany" - podkreślił Grodzki.

Podczas środowego briefingu prasowego Grodzki pytany był m.in. o protestującą w Sejmie grupę dorosłych osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, którzy domagają się podwyższenia renty socjalnej do wysokości najniższego krajowego wynagrodzenia, które wynosi obecnie 3490 zł brutto.

Grodzki, pytany czy w Senacie rozważana jest inicjatywa ustawodawcza dotycząca renty socjalnej, odpowiedział: "Rzeczywiście Senat w dużej rozciągłości popiera podniesienie tej renty socjalnej. Tyle, że trzeba pamiętać, że to jest w pewnej koniunkcji z drugim projektem - dotyczącym możliwości dorabiania przez opiekunów osób niepełnosprawnych, co już jest nieco trudniejszym zagadnieniem".

Inicjatywa ustawodawcza dotycząca podwyższenia renty może powstać w Senacie

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Senat może pomóc w podwyższeniu renty socjalnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA