PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Schetyna: Wprowadzimy trzynastą emeryturę na stałe

Trzynasta emerytura to nie hasło wyborcze tylko zapowiedź, o której PO mówiła na konwencji programowej w Łodzi dwa i pół roku temu i to dzisiaj potwierdza. To nie są obietnice wyborcze, tylko coś, co wprowadzimy na stałe - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej w Warszawie.  • Autor: PAP/AT
  • 1 paź 2019 14:38
Schetyna: Wprowadzimy trzynastą emeryturę na stałe
(fot. twitter.com/platforma_org)
REKLAMA
  • PiS - obiecuje trzynastą i czternastą emeryturę, której nie ma zapisanej w budżecie. Trzynasta emerytura to był nasz projekt i będziemy ją co roku dawali - zadeklarowała kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.
  • W ocenie Grzegorza Schetyny deklaracje PiS o trzynastej i czternastej emeryturze, to "zwykła wyborcza ściema", ponieważ nie ma takich zapisów w budżecie na 2020 r. Zadeklarował, że PO te zapisy wprowadzi i utrzyma na stałe - w kolejnych latach.
  • Mówiąc o wysokości emerytur w Polsce podkreślił, że KO chce - jeśli będzie rządzić po wyborach - przekazać akcje spółek Skarbu Państwa do funduszy emerytalnych.

W ocenie liderów KO deklaracje wyborcze PiS o trzynastej i czternastej emeryturze to "ściema", ponieważ nie ma odpowiednich zapisów w projekcie budżetu państwa, niedawno przesłanego przez rząd do Sejmu.

Kidawa-Błońska deklarowała, że seniorzy są najważniejszą częścią naszego społeczeństwa. W jej ocenie potrzebują, by nimi zaopiekować i spełnić ich oczekiwania.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Oni chcą być aktywni, nie chcą być samotni, chcą mieć dobrą opiekę lekarską, chcą mieć opiekę wtedy, gdy nie będą samodzielni. To wszystko musimy im zapewnić" - mówiła kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera.

"A co robi PiS - obiecuje trzynastą i czternastą emeryturę, której nie ma zapisanej w budżecie. Trzynasta emerytura, to był nasz projekt - trzynastą emeryturę będziemy Polakom co roku dawali" - zadeklarowała Kidawa-Błońska.

Czytaj też: Kaczyński: Trzynasta emerytura w 2020 r., a czternasta w 2021 r.

Mówiła, że to KO proponuje dla emerytów czek opiekuńczy, wtedy, kiedy będzie się musiał ktoś nimi opiekować, "żeby mieli poczucie wartości i godności, bo to dla tych ludzi bardzo ważne". Zapewniła, że PO ma bardzo konkretny, skonsultowany program dla seniorów, wynikający z wielu rozmów z nimi samymi.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Schetyna: Wprowadzimy trzynastą emeryturę na stałe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA