×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Sasin: „Trzynastka” dla emerytów również w przyszłym roku

  • Autor: PAP/bad
  • 1 lip 2019 10:02

Planujemy „trzynastkę” dla emerytów również w przyszłym roku; jeśli PiS wygra wybory parlamentarne to mechanizm "trzynastej" emerytury będzie mechanizmem ustawowym i corocznym - mówił w poniedziałek wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Sasin: „Trzynastka” dla emerytów również w przyszłym roku
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Wicepremier podczas rozmowy w Radiowej Trójce był pytany czy w budżecie na przyszły rok są pieniądze na "trzynastą emeryturę".

- Tak, planujemy. Rzeczywiście w budżecie na przyszły rok, założenia tego typu w tej chwili zostały przyjęte. Planujemy tę "trzynastkę" dla emerytów również w przyszłym roku - odpowiedział.

- Mówimy bardzo wyraźnie: jeśli PiS wygra wybory parlamentarne i będzie rządziło również w kolejnej kadencji, to ten mechanizm "trzynastej emerytury" będzie mechanizmem ustawowym i będzie mechanizmem corocznym - zapowiedział Sasin.

"Trzynasta emerytura", była jednym z punktów tzw. nowej piątce PiS, ogłoszonej na początku roku przez prezesa ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Przewidywała ona, że w 2019 r. emeryci i renciści otrzymają jednorazowo 1100 zł brutto (ok. 888 zł netto). Większość świadczeń z programu "Emerytura plus" została wypłacona w maju.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Sasin: „Trzynastka” dla emerytów również w przyszłym roku
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Uczciwym pozostaje emigracja, PiS przestępcy przyklepali,wcześniej ze samorządowcami nawywijali ," nie podoba się, to wynocha z krau". 2019-07-01 21:20:59

    W związku z aferą gruntową modernizacji gruntów rolnych wszystkich klas na mieszkalne , właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań , PiS ogranicza ludziom prawa, oby nie żyli godnie za należne im odszkodowania. Dz.U. z 2016roku poz 585, Sejm znowelizował ustawę PiS o obrocie ziemią rolną,dali Wam fałszywą wizje bogactwa w gruntach poniżej 1ha za grunty nie wyłączone z produkcji rolnej za które powinniście płacić podatek rolny zapłacie 30 krotnie wyższy , pieczętując oszustwa podatkowe poniżej 1ha , obyście nic nie mieli, dorabiali pseudo elitę, zorganizowane grupy przestępcze. Parlamentarny/ Kaczyński: Wybory to bitwa o to, czy będzie lepiej dla wszystkich, czy tylko dla elit- J K wyjaśnij pochodzenie 2019-06-06 11:05:16 Panie Kaczyński niech się pan zdecyduje kim jesteś. My pamiętamy jak sam mówiłeś, że jesteś elitą z górnej półki w przeciwieństwie do Tuska który wychowywał się na podwórku na trzepaku. W zależności od sytuacji zmieniasz swój życiorys. Nie wiadomo kim naprawdę jesteś. Podobno korzenie - dziadkowie twoi pochodzili spod Odessy i nie mówili słowa po polsku. Jak to więc z tobą jest.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA