×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Samorządy dostaną pieniądze na pomoc dla niepełnosprawnych

  • Autor: PAP/PM
  • 15 mar 2023 13:29

Wojewoda mazowiecki podpisał 295 umów z samorządami na opiekę wytchnieniową i asystentów osób niepełnosprawnych. Do samorządów trafi prawie 67,1 mln zł z Funduszu Solidarnościowego.

Samorządy dostaną pieniądze na pomoc dla niepełnosprawnych
Prawie 67,1 mln zł zostanie przekazane na wsparcie osób niepełnosprawnych (fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W ramach tegorocznej edycji 139 samorządów z Mazowsza otrzyma w sumie ponad 19 mln zł na objęcie opieką wytchnieniową prawie 2,2 tys. osób z niepełnosprawnościami i członków ich rodzin. Przeszło 1,5 tys. osób otrzyma wsparcie w ramach pobytu dziennego. Fundusze na ten cel trafią do 127 samorządów, w tym 119 gmin i 8 powiatów. Ponadto 651 osób otrzyma opiekę w ramach pobytu całodobowego. Taką formę pomocy realizuje 31 samorządów, w tym 25 gmin i 6 powiatów.

Program "Opieka wytchnieniowa" przeznaczony jest dla członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej pomocy w sprawowaniu bezpośredniej, codziennej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz nad osobami z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności lub osobami z orzeczeniami równoważnymi, poprzez czasowe odciążenie ich od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki, zapewnienie czasu na odpoczynek i regenerację.

W ramach programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" do 156 samorządów z Mazowsza, w tym 137 gmin i 19 powiatów, wojewoda mazowiecki przekaże blisko 48 mln zł na objęcie usługami asystenckimi 2,6 tys. osób z niepełnosprawnościami. Program przewiduje zatrudnienie w tym celu przeszło 2,1 tys. asystentów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Samorządy dostaną pieniądze na pomoc dla niepełnosprawnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA