Są podwyżki wynagrodzeń dla żołnierzy zawodowych

Pierwszego stycznia 2016 roku weszły w życie - podpisane przez Antoniego Macierewicza, ministra obrony narodowej - rozporządzenia, dzięki którym wzrosły wynagrodzenia żołnierzy zawodowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Są podwyżki wynagrodzeń dla żołnierzy zawodowych

PODZIEL SIĘ


Autor: MON/JS

5 sty 2016 11:03


Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, w 2016 roku wielokrotność kwoty bazowej, stanowiąca przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych, została ustalona na 2,95. W związku z tym wzrosły środki przeznaczone na uposażenia żołnierzy zawodowych oraz fundusz na nagrody uznaniowe i zapomogi.

Dzięki zwiększeniu funduszu uposażeń wzrosły wynagrodzenia zasadnicze dla wszystkich żołnierzy zawodowych: od szeregowego do starszego chorążego od 100 zł do 200 zł, zaś od starszego chorążego sztabowego do generała o 210 zł.

Zwiększenie stawek uposażenia zasadniczego od 100 do 210 zł dodatkowo podwyższono o 300 zł. Jest to kwota dodatku za długoletnią służbę wojskową, wypłacana każdemu żołnierzowi zawodowemu na podstawie § 28 ust. 1 rozporządzenia z dnia 10 listopada 2014 r. w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych (Dz. U. poz. 1618, z późn. zm.), która z dniem 1 stycznia 2016 roku została włączona do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych.

Wzrost stawek uposażenia zasadniczego wpływa bezpośrednio na kwotę otrzymywanego dodatku za długoletnią służbę wojskową.

W wyniku tych zmian żołnierze uzyskali dodatkowo od 9 zł (w przypadku żołnierzy otrzymujących dodatek w wysokości 3 proc. uposażenia zasadniczego) do 105 zł (w przypadku żołnierzy otrzymujących dodatek w wysokości 35 proc. uposażenia zasadniczego).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.