×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rząd Węgier zapowiada 10-proc. podwyżkę płac nauczycieli

  • Autor: PAP/PSZ
  • 20 gru 2021 14:56

10-procentową podwyżkę wynagrodzeń dla pedagogów zapowiedział wiceminister zasobów ludzkich Węgier Bence Retvari. Nagranie z jego wypowiedzią zamieszczono w poniedziałek na profilu węgierskiego rządu na Facebooku.

Rząd Węgier zapowiada 10-proc. podwyżkę płac nauczycieli
Już na początku października premier Węgier Viktor Orban zapowiedział podwyżki wynagrodzeń dla niektórych sektorów (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Retvari powiedział, że rząd będzie kontynuować podwyżki w sferze budżetowej, gdyż mimo zwiększonych wydatków związanych z pandemią koronawirusa poprawiły się wyniki gospodarcze.

Dodał, że w 2023 roku planowana jest większa podwyżka wynagrodzeń pedagogów.

Na początku października premier Węgier Viktor Orban zapowiedział podwyżki wynagrodzeń dla niektórych sektorów. Od 1 stycznia 2022 roku pensje pielęgniarek mają wzrosnąć o 21 proc., a pracowników żłobków, pracowników socjalnych oraz pracowników kultury o 20 proc.

Podwyżek domagali się też nauczyciele. Związek Zawodowy Pedagogów (PSZ) i Demokratyczny Związek Zawodowy Pedagogów (PDSZ) wystosował w tej sprawie w październiku list do premiera, zapowiadając utworzenie komitetu strajkowego.

Podwyżki są kolejnymi krokami zapowiedzianymi przez rząd przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Wcześniej Orban zapowiedział m.in., że rząd zwróci rodzicom wychowującym dzieci zapłacony przez nich w tym roku podatek dochodowy do poziomu średniej pensji. Ponadto premier podpisał z przedstawicielami pracodawców oraz związków zawodowych porozumienie o podniesieniu pensji minimalnej do 200 tys. forintów (2538 zł).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rząd Węgier zapowiada 10-proc. podwyżkę płac nauczycieli

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA