Rząd przydzielił środki na pensje dla pracowników programów UE i EFTA

Rząd postanowił przydzielić część środków z rezerwy celowej na wynagrodzenia dla pracowników programów finansowanych ze źródeł Unii Europejskiej oraz pomocy państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rząd przydzielił środki na pensje dla pracowników programów UE i EFTA

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 paź 2014 17:58


Na pensje gabinet Ewy Kopacz przeznaczył 694 112 zł, które zostaną rozdzielone na konkretne instytucje. Jak podało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu, do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafi 378 124 zł, do Centrum Unijnych Projektów Transportowych - 213 045 zł, do Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej - 72 238 zł, do Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia - 25 564 zł, a 5 141 zł otrzyma Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu.

Według rządu przekazanie środków zwiększy skuteczność projektów finansowanych ze źródeł europejskich i osiąganie celów unijnej Polityki Spójności. W konsekwencji przyczyni się do sprawnego wdrożenia informatycznego systemu osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami, wsparcia realizacji projektów transportowych finansowanych z pieniędzy unijnych, czy zwiększenia efektywności wykrywania zmów przetargowych przy realizowaniu przedsięwzięć, w które zaangażowane są środki UE.

CIR podkreśla, że środki na wynagrodzenia dla osób zajmujących się programami finansowanymi z budżetu unijnego oraz środkami z pomocy udzielanej przez EFTA zostały ujęte w ustawie budżetowej na 2014 r. w wysokości 14 529 112 zł.

Po zatwierdzonym we wtorek przyznaniu ponad 694 tys. rząd wciąż będzie miał do rozdysponowania na ten cel 13 835 000 zł - poinformowało CIR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.