Rybnik: Podwyżki dla pracowników instytucji samorządowych

Od 1 stycznia przyszłego roku wynagrodzenia wszystkich pracowników zatrudnionych w instytucjach podległych prezydentowi Rybnika wzrosną o 218 zł brutto – to najważniejszy zapis porozumienia podpisanego przez Solidarność z przedstawicielami władz miasta.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rybnik: Podwyżki dla pracowników instytucji samorządowych

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 lis 2015 20:22


Podczas negocjacji ustalono również, że nagroda z okazji obchodzonego 10 maja Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej w 2016 roku wyniesie 400 zł brutto. Nagrodę, podobnie jak podwyżki wynagrodzeń, otrzymają wszyscy pracownicy zatrudnieni w rybnickich instytucjach samorządowych.

Leszek Moń, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych i Służb Publicznych Miasta Rybnika podkreśla, że chociaż wynegocjowane kwoty podwyżek nie są wysokie, to z pewnością będą odczuwalne dla pracowników, szczególnie tych najmniej zarabiających zatrudnionych w zarządzie Zieleni Miejskiej czy w Rybnickich Służb Komunalnych.

Kolejna podwyżka w rybnickim samorządzie

Negocjacje płacowe w rybnickim samorządzie odbywają się zawsze pod koniec roku kalendarzowego. Podczas ubiegłorocznych rozmów ustalono, że od 1 stycznia 2015 roku podwyżki wyniosą 100 zł brutto.

- W ten sposób gwarantujemy pracownikom może niewielki, ale systematyczny wzrost płac - dodaje Leszek Moń.

Międzyzakładowa Komisja Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych i Służb Publicznych Miasta Rybnika zasięgiem swojego działania obejmuje 9 instytucji, w których zatrudnionych jest ok. 2 tys. ludzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.