Rybnik, nagrody dla urzędników: Prezydent udostępnił listę nagrodzonych

• Prezydent Rybnika udostępnił listę nagrodzonych w roku 2015 pracowników wraz z podaniem kwot oraz uzasadnienia dla przyznania tych nagród.
• Docenić należy otwarte i projawnościowe postępowanie władz Rybnika, które powinno być normą dla innych samorządów – ocenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rybnik, nagrody dla urzędników: Prezydent udostępnił listę nagrodzonych

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (pt)

www.portalsamorzadowy.pl

11 kwi 2016 15:03


- Rybnik jest pierwszym miastem (gminą), które nie miało wątpliwości, że musi podać pełną informację o nagrodach niezależnie od tego, jaki charakter ma praca wykonywana przez poszczególnych pracowników – ocenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska.

Sieć zwróciła się do władz miasta o udostępnienie listy pracowników, którzy w 2015 r. otrzymali nagrodę/nagrody oraz ich wysokość i informacje o tym, jakie osiągnięcia w pracy zawodowej stanowiły podstawę przyznania nagrody.

Czytaj też: Płace w Polsce 2016: Sprawdź czy zarabiasz tyle, ile powinieneś

Jak podkreślają członkowie Sieci, należy docenić fakt uznania przez władze Rybnika, że sama wartość jawności przesądza o tym, że zachodzi w tym przypadku „szczególnie istotny interes publiczny”, aby podać informację o nagrodach do wiadomości publicznej – podkreślają członkowie Watchdog Polska.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.