×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ruszają cięcia płac prezesów wielkich korporacji. I tak są przepłacani

  • AH
  • 31 sty 2023 11:36

Amerykańskie korporacje zwalniają pracowników na potęgę i... tną wynagrodzenia prezesom. Jednak zmniejszenie menedżerskich uposażeń nawet o kilkadziesiąt procent, nie zmieni faktu, że szefowie takich firm, jak Apple, Google czy Goldman Sachs są wciąż przepłacani.

Ruszają cięcia płac prezesów wielkich korporacji. I tak są przepłacani
Goldman Sachs zwolnił 3200 pracowników na początku miesiąca. Wynagrodzenie prezesa za rok 2022 zostanie zmniejszone o prawie 30 proc. (Fot. shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Cięcia płac uderzają w najbardziej znanych i najlepiej opłacanych szefów w Ameryce, takich jak prezes Apple Tim Cook, prezes Morgan Stanley James Gorman czy prezes Goldman Sachs David Solomon. To skutek fatalnego roku na amerykańskiej giełdzie. 2022 okazał się najgorszym rokiem dla S&P 500 od 2008 roku.

Korporacje zwalniają też rzesze szeregowych pracowników, szykując się do potencjalnej recesji, której nadejście prognozują analitycy.

W kryzysie prezesi muszą wykazać się solidarnością

Goldman Sachs zwolnił 3200 pracowników na początku tego miesiąca w związku ze spowolnieniem transakcji na Wall Street, podaje CNN. Bank ujawnił też w piątek, że wynagrodzenie jego prezesa Davida Salomona za rok 2022 zostanie zmniejszone o prawie 30 proc. Zysk Goldman Sachs spadł w zeszłym roku o 49 proc.

- To pokaz solidarności. Prezesi muszą podzielić się bólem w kryzysie – mówi cytowana przez CNN Nell Minow, wiceprezes firmy ValueEdge Advisors, która doradza inwestorom instytucjonalnym w sprawach ładu korporacyjnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ruszają cięcia płac prezesów wielkich korporacji. I tak są przepłacani

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA