Rozważają zamrożenie płac w RWE

W najbliższych dniach rada nadzorcza niemieckiej firmy energetycznej RWE będzie omawiała strategię spółki na najbliższe lata. Wśród zaproponowanych rozwiązań znalazł się projekt zamrożenia płac w firmie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rozważają zamrożenie płac w RWE

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (DM)

wnp.pl

19 wrz 2013 16:06


Drugi co do wielkości producent energii elektrycznej w Niemczech, w ramach programu "Neo" chce zaoszczędzić do 800 mln euro. rocznie.

Według źródeł z firmie, które wypowiedziały się dla mediów zamrożenie wynagrodzeń było już omawiane w firmie, jednak nie poczyniono żadnych decyzji.

Oficjalnie informacje mają być podane do publicznej wiadomości na dwa dni przed rozpoczęciem dwudniowego posiedzenia rady nadzorczej potentata. Rzecznik RWE odmówił komentarza w tej sprawie.

Spółka zmaga się z ekspansją odnawialnych źródeł energii. Jak przyznają specjaliści obecny system opłat preferuje energię z OZE, co sprawia, że elektrownie konwencjonalne muszą ograniczyć produkcję. Cierpi na tym m.in. RWE. Podobał się artykuł? Podziel się!
RWE

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Adam 2014-02-26 19:12:00

To niech zamrożą, bo chyba mało zrobili do tej pory, poczytajcie sobie na gowork.pl/opinie_czytaj,26970 jak obecnie RWE traktuje pracowników.