PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rozmowy płacowe w PGG. Zarząd chciałby je przenieść na jesień

  • Autor: PAP/MIW
  • 5 cze 2017 17:18

Zarząd Polskiej Grupy Górniczej (PGG) chciałby przenieść na jesień tego roku rozmowy ze związkowcami m.in. o wzroście wynagrodzeń oraz przywróceniu zawieszonej 14. pensji. Związki są sceptyczne wobec opóźnienia rozmów - swoje stanowisko w tej sprawie mają ustalić w środę (7.06).

Rozmowy płacowe w PGG. Zarząd chciałby je przenieść na jesień
PGG zatrudnia ponad 43,3 tys. osób. (fot. mat. PGG)
REKLAMA

• Blisko trzy tygodnie temu szefowie trzynastu działających w PGG central związkowych zwrócili się do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego o pilne spotkanie dotyczące przywrócenia zawieszonych elementów płacowych, a do prezesa PGG Tomasza Rogali - o pilne rozpoczęcie rozmów o podwyżkach wynagrodzeń oraz waloryzacji o 4 zł wartości przysługujących górnikom posiłków profilaktycznych.

• W poniedziałek (5.06) doszło do pierwszego spotkania stron w tej sprawie, z udziałem związkowych liderów z PGG oraz członków zarządu Grupy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Strony postanowiły nie komentować oficjalnie jego przebiegu. - Nie zapadły żadne konkretne ustalenia. Terminu kolejnego spotkania na razie nie wyznaczono - informuje rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

Z "przecieków" wynika, że zarząd Grupy zaproponował związkowcom przesunięcie w czasie rozmów na tematy płacowe - miałyby one zostać podjęte na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku, kiedy będzie można z większym prawdopodobieństwem potwierdzić informacje, że tegoroczne wyniki firmy będą lepsze od zakładanych w biznesplanie; prezes spółki Tomasz Rogala mówił wcześniej o możliwym zysku PGG w tym roku rzędu co najmniej 400 mln zł.

Lider Solidarności w PGG Bogusław Hutek powiedział, że działające w spółce organizacje związkowe spotkają się w najbliższą środę rano - mają wówczas omówić propozycję zarządu, wypracować stanowisko w tej sprawie i zdecydować o dalszych działaniach.

Według Hutka, nie ma przeszkód, by np. rozmowy o waloryzacji wartości posiłków profilaktycznych podjąć już teraz. Przypomniał również, że możliwość wypłaty całości lub części tzw. czternastej pensji w przypadku lepszych od zakładanych wyników spółki, znalazła się w porozumieniu sprzed ponad roku, poprzedzającym przekazanie kopalń Kompanii Węglowej do PGG. Stąd związkowy postulat, by spółka wywiązała się z tych zapisów.

Jest lepiej, ale za wcześnie na radykalne ruchy płacowe

PGG oficjalnie nie komentuje związkowych postulatów płacowych. Na swojej stronie internetowej Grupa zamieściła jednak wywiad ministra Krzysztofa Tchórzewskiego dla portalu wnp.pl, w którym szef resortu energii powiedział m.in., że "sytuacja PGG jest lepsza, ale zdecydowanie zbyt wcześnie, by myśleć o jakichś radykalnych ruchach w zakresie płac. To wszystko musi być zanalizowane i policzone".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rozmowy płacowe w PGG. Zarząd chciałby je przenieść na jesień

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA