×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Równa płaca bez względu na płeć. "Projekt ponad podziałami"

  • Autor: PAP/JP
  • 8 mar 2021 15:13

Koalicja Obywatelska domaga się równych płac kobiet i mężczyzn - oświadczyły wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i Barbara Nowacka (KO) na poniedziałkowej konferencji, podczas której prezeska Kongresu Kobiet Anna Karaszewska przedstawiła projekt ustawy w tej sprawie .

Równa płaca bez względu na płeć. "Projekt ponad podziałami"
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. Twitter)
REKLAMA
  • "Nie może być tak, że za tę samą pracę kobiety dostają duże mniejsze wynagrodzenie, nie może być tak, że średnia emerytura kobiet i mężczyzn różni się o tysiąc złotych" - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.
  • Zwracała uwagę, że kobiety stanowią większość pracowników ochrony zdrowia i innych zawodów, które są na pierwszej linii walki z pandemią. "Ich wynagrodzenie powinno być tak samo wysokie, jak mężczyzn" - podkreśliła.
  • Barbara Nowacka zwracała uwagę, że to kobiety są zawsze "pierwsze do zwolnienia" i one poniosą największe straty związane z pandemijnym kryzysem.

O projekcie ustawy o likwidacji luki płacowej mówiła prezeska Kongresu Kobiet Anna Karaszewska. Poinformowała, że przygotowany przez Kongres Kobiet projekt poparły już Konfederacja Lewiatan, OPZZ i Forum Związków Zawodowych - zwrócą się one o procedowanie go w Radzie Dialogu Społecznego.

"Wydaje mi się, że to jest projekt ponad podziałami. Jest potrzebny zwłaszcza w dobie kryzysu, który dotyka kobiety" - przekonywała Karaszewska. "Likwidacja luki płacowej spowoduje, że kobiety będą chętniej pełnymi uczestniczkami rynku pracy" - dodała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Równa płaca bez względu na płeć. "Projekt ponad podziałami"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA