PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rossmann wspiera pracowników. Otrzymają pomoc finansową

  • Justyna Koc
    jk
  • 2 kwi 2020 18:50

Rossmann wypłaci jednorazową pomocy finansowej dla pracowników sklepów, magazynów i centrali. Jak dużą?

Rossmann wspiera pracowników. Otrzymają pomoc finansową
80 proc. pracowników Rosmmanna dostanie dodatkowe 500 zł brutto. (Fot. mat. pras.)
REKLAMA

Zarząd firmy Rossmann mając na względzie szczególne warunki w jakich przyszło obecnie pracować pracownikom drogerii podjął decyzję o wypłaceniu z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych specjalnej, jednorazowej pomocy finansowej dla pracowników sklepów, magazynów i centrali.

W przypadku ponad 80 proc. pracowników Rosmmanna będzie to kwota 500 zł brutto. Pozostałe osoby otrzymają 400 lub 300 zł w zależności od dochodu na członka rodziny.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Już 14 marca tego roku zarząd postanowił wprowadzić dla pracowników sklepów dodatek w formie premii uznaniowej za pracę w szczególnych warunkach w dniach 16 marca – 15 kwietnia. Jego wysokość maksymalna wynosi 750 zł brutto i jest uzależniona od liczby przepracowanych w tym okresie godzin.

Zarząd Rossmanna postanowił wprowadzić dla pracowników sklepów dodatek w formie premii uznaniowej za pracę w szczególnych warunkach (Fot. mat. pras.)
Zarząd Rossmanna postanowił wprowadzić dla pracowników sklepów dodatek w formie premii uznaniowej za pracę w szczególnych warunkach (Fot. mat. pras.)

Nie tylko Rossmann nagradza pracowników, którzy wykonują swoją pracę w czasie epidemii.  Pracownicy sklepów oraz magazynów Netto, którzy w najtrudniejszym okresie byli w pełni dyspozycyjny otrzymają ekstra dodatek w wysokości 500 zł.

Inne sieci też zapowiadają dodatkowe pieniądze dla załogi za zaangażowanie w pracy. Nawet do 1000 zł brutto otrzymają pracownicy sieci marketów Aldi. Na podobny krok zdecydował się zarząd Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka. Tam zdecydowano o wypłaceniu załodze premii w wysokości 300 zł za tydzień pracy od 9 do 14 marca. 

Lidl Polska w ramach podziękowań za zaangażowanie pracowników sklepów oraz centrów dystrybucji przekaże im dodatkowe premie w zamian za pracę w trudnym dla wszystkich okresie. Natomiast wszyscy pracownicy otrzymają jeszcze premie wielkanocne w wysokości 450 i 300 złotych.

Sieć Makro będzie dopłacać 500 zł brutto pracownikom, którzy mimo kwarantanny zdecydują się stawiać w pracy od 14 do 31 marca.

Z kolei pocztowcy z grupy pracowników eksploatacji (m.in. listonosze, kierowcy, pracownicy placówek pocztowych, sortowni oraz pracownicy ochrony), którzy od 12 marca 2020 r. nie mieli więcej niż dwóch dni absencji, otrzymają dodatkowo 300 zł brutto. Osoby, które spełnią ten warunek, dostaną dodatkowo 400 zł brutto za kwiecień. Pieniądze zostaną wypłacone odpowiednio do 10 kwietnia i do 10 maja tego roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rossmann wspiera pracowników. Otrzymają pomoc finansową

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA