×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rossmann wspiera pracowników. Otrzymają pomoc finansową

  • Justyna Koc
    jk
  • 2 kwi 2020 18:50

Rossmann wypłaci jednorazową pomocy finansowej dla pracowników sklepów, magazynów i centrali. Jak dużą?

Rossmann wspiera pracowników. Otrzymają pomoc finansową
80 proc. pracowników Rosmmanna dostanie dodatkowe 500 zł brutto. (Fot. mat. pras.)
REKLAMA

Zarząd firmy Rossmann mając na względzie szczególne warunki w jakich przyszło obecnie pracować pracownikom drogerii podjął decyzję o wypłaceniu z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych specjalnej, jednorazowej pomocy finansowej dla pracowników sklepów, magazynów i centrali.

W przypadku ponad 80 proc. pracowników Rosmmanna będzie to kwota 500 zł brutto. Pozostałe osoby otrzymają 400 lub 300 zł w zależności od dochodu na członka rodziny.

Już 14 marca tego roku zarząd postanowił wprowadzić dla pracowników sklepów dodatek w formie premii uznaniowej za pracę w szczególnych warunkach w dniach 16 marca – 15 kwietnia. Jego wysokość maksymalna wynosi 750 zł brutto i jest uzależniona od liczby przepracowanych w tym okresie godzin.

Zarząd Rossmanna postanowił wprowadzić dla pracowników sklepów dodatek w formie premii uznaniowej za pracę w szczególnych warunkach (Fot. mat. pras.)
Zarząd Rossmanna postanowił wprowadzić dla pracowników sklepów dodatek w formie premii uznaniowej za pracę w szczególnych warunkach (Fot. mat. pras.)

Nie tylko Rossmann nagradza pracowników, którzy wykonują swoją pracę w czasie epidemii.  Pracownicy sklepów oraz magazynów Netto, którzy w najtrudniejszym okresie byli w pełni dyspozycyjny otrzymają ekstra dodatek w wysokości 500 zł.

Inne sieci też zapowiadają dodatkowe pieniądze dla załogi za zaangażowanie w pracy. Nawet do 1000 zł brutto otrzymają pracownicy sieci marketów Aldi. Na podobny krok zdecydował się zarząd Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka. Tam zdecydowano o wypłaceniu załodze premii w wysokości 300 zł za tydzień pracy od 9 do 14 marca. 

Lidl Polska w ramach podziękowań za zaangażowanie pracowników sklepów oraz centrów dystrybucji przekaże im dodatkowe premie w zamian za pracę w trudnym dla wszystkich okresie. Natomiast wszyscy pracownicy otrzymają jeszcze premie wielkanocne w wysokości 450 i 300 złotych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rossmann wspiera pracowników. Otrzymają pomoc finansową
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA