Rewolucja w płacach polityków. Będą spore podwyżki

• Członkowie rządu, prezydent, wojewodowie mają otrzymać podwyżki.
• Najwięcej zyska premier Beata Szydło - jej pensja ma wzrosnąć o 7,5 tys. zł.
• Najmniej zyskają posłowie i senatorowie – ok. 2,7 tys. zł
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rewolucja w płacach polityków. Będą spore podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 lip 2016 10:56


Jak informuje "Rzeczpospolita" premier Beata Szydło zarabia 16,7 tys. zł brutto. Po planowanej podwyżce jej wynagrodzenie wzrośnie o blisko 7,5 tys. zł - do 24,1 tys. zł. To ona najbardziej zyska na ustawie, którą podczas rozpoczynającego się we wtorek (19 lipca) posiedzenia Sejmu chce przeforsować PiS.

Od 4 do 5 tys. zł wzrosną też wynagrodzenia m.in. prezydenta, wicepremierów, ministrów, wiceministrów i wojewodów. Co ciekawe, pensję ma otrzymać także Agata Duda. Najmniej zyskają posłowie i senatorowie – ok. 2,7 tys. zł miesięcznie - wylicza "Rz".

Zarobki osób na kierowniczych stanowiskach są zamrożone od 2008 r. - stąd decyzja o podwyżkach.

– Obecnie wiceministrowie w randze podsekretarza stanu zarabiają ok. 7 tys. zł netto, a sprawują nadzór nad wielomiliardowymi budżetami. Z tego powodu wybitni fachowcy często odmawiają pracy w rządzie – mówi w rozmowie z "Rz" poseł PiS Łukasz Schreiber, który ma prowadzić ustawę w Sejmie.

Pomysł wywołał lawinę komentarzy na Twitterze. Dorota Gardias, szefowa FZZ pyta, czy dynamika płac w innych obszarach będzie równie duża.

Z kolei Michał Szczerba, poseł na Sejm (PO) twierdzi, że przy 5 zł podwyżki emerytur, 500 zł na dzieci, podniesienie płac polityków jest niemoralne.

Jarosław Makowski zwraca natomiast uwagę, że pielęgniarki, które wywalczyły 300 zł podwyżki, starały się o nią ponad 2 tygodnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.