PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ratownicy w końcu dostaną zaległe pieniędze. Wojewoda ich przetrzymał

  • Autor: PAP/JP
  • 1 lip 2021 17:49

Pracownicy 12 stacji pogotowia z woj. śląskiego otrzymają wkrótce dodatki za ubiegłoroczną pracę. W czwartek rano związkowcy zorganizowali konferencję prasową, zapowiadając wkroczenie na drogę sądową, po południu wojewoda śląski podpisał umowy.

Ratownicy w końcu dostaną zaległe pieniędze. Wojewoda ich przetrzymał
Rzeczniczka wojewody śląskiego poinformowała, że powodem opóźnień w wypłacie były problemy interpretacyjne (fot. Paweł Pawłowski)
REKLAMA

Rzeczniczka Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Iwona Borchulska poinformowała podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sosnowcu, że pracownicy pogotowia w Sosnowcu dysponują nakazem i decyzją Państwowej Inspekcji Pracy ws. wypłaty dodatków pracownikom w większej kwocie z powodu zmiany ustawy o stanie epidemiologicznym w Polsce.

"Kilkakrotnie zwracaliśmy się do wojewody śląskiego, otrzymaliśmy informację, że wojewoda pieniądze ma, ale nie wypłaca. Wyczerpaliśmy możliwości Związku Pielęgniarek i Położnych oraz Związku Ratowników Medycznych, kierując do pracodawcy wezwania przedsądowe. Zwróciliśmy się o pomoc do pana posła Mateusza Bochenka, który jest też przedstawicielem rady społecznej tego pogotowia, bo związkowe możliwości zostały wyczerpane, a jeszcze chcieliśmy w sposób prawny uzyskać płatność przed pójściem do sądu pracy" - dodała.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Poseł Mateusz Bochenek (PO - KO) ocenił sytuację jako "bulwersującą". "Dlaczego wojewoda nie realizuje tego prawa, nie przekazuje pieniędzy ludziom? To są ich pieniądze, zarobione przez zespoły ratownictwa medycznego" - podkreślił. "Mam nadzieję, że ta gorsząca sytuacja czym prędzej się zakończy i przyznane dodatki zostaną wypłacone" - dodał.

Rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska poinformowała w czwartek po południu, że powodem opóźnień w wypłacie były problemy interpretacyjne, wymagające wyjaśnienia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.

"Właśnie dzisiaj wojewoda Jarosław Wieczorek podpisał umowy, teraz mogą je podpisywać gestorzy ze strony pogotowia i pieniądze w kwocie 17 mln zł zostaną wkrótce wypłacone ratownikom" - powiedziała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ratownicy w końcu dostaną zaległe pieniędze. Wojewoda ich przetrzymał

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA