PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Raport płacowy: Tyle zarabia projektant, inżynier ds. produktu oraz inżynier konstruktor

Na jakie wynagrodzenia mogą liczyć pracownicy odpowiadający za projektowanie i konstruowanie w działach B+R? Oto wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources "Jesień 2016".

Raport płacowy: Tyle zarabia projektant, inżynier ds. produktu oraz inżynier konstruktor
Najwięcej spośród inżynierów zajmujących się projektowaniem i konstruowaniem zarabia inżynier ds. produktu. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Pensja inżyniera konstruktora utrzymuje się na podobnym poziomie co wiosną 2016 r. Jego średnia miesięczna płaca wynosi 5605 zł brutto, a mediana wynagrodzeń 5313 zł brutto (wobec 5316 zł brutto wykazywanych w wiosennej edycji raportu).

25 proc. osób, które opracowują i konstruują produkty, zarabia nie więcej niż 4384 zł brutto, a co czwarty otrzymuje wypłatę przekraczającą 6571 zł brutto miesięcznie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nieco więcej zarabia inżynier ds. testów – średnio 5486 zł brutto co miesiąc. Mediana wynagrodzeń w jego przypadku to 5338 zł brutto – o 89 zł brutto więcej niż w pierwszym półroczu 2016 r.

Co czwarty inżynier odpowiedzialny za przygotowanie i prowadzenie pomiarów oraz testów zarabia nie więcej niż 4394 zł brutto miesięcznie, a pensja 25 proc. osób jest nie mniejsza niż 6440 zł brutto.

Najwięcej spośród inżynierów zajmujących się projektowaniem i konstruowaniem zarabia inżynier ds. produktu, który odpowiada za proces tworzenia produktu – od analizy potrzeb klientów po wdrożenie do produkcji. Jego średnie miesięczne zarobki wynoszą 6478 zł brutto, a mediana wynagrodzeń – 5852 zł brutto (wobec 5871 zł brutto wykazywanych w poprzedniej edycji raportu).

Co czwarty inżynier na tym stanowisku może liczyć na pensję nie mniejszą niż 7690 zł brutto, a wynagrodzenie kolejnych 25 proc. osób z tej grupy nie przekracza 4490 zł brutto miesięcznie.

O 136 zł brutto wzrosła pensja projektanta, który zajmuje się tworzeniem projektów na podstawie technicznych specyfikacji. Jego średnia miesięczna płaca to 6209 zł brutto, a mediana wynagrodzeń – 5666 zł brutto.

25 proc. osób na tym stanowisku otrzymuje nie więcej niż 4500 zł brutto. Kolejne 25 proc. projektantów dostaje nie mniej niż 7320 zł brutto.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Raport płacowy: Tyle zarabia projektant, inżynier ds. produktu oraz inżynier konstruktor

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA