×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Raport płacowy Hays Poland: Budowlanka, IT, BPO/SSC i produkcja. Tu presja płacowa jest najwyższa

Eksperci nie mają złudzeń – presja płacowa nadal będzie odczuwalna dla pracodawców w 2019 r. Gdzie najbardziej?

Raport płacowy Hays Poland: Budowlanka, IT, BPO/SSC i produkcja. Tu presja płacowa jest najwyższa
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Dynamika wzrostów wynagrodzeń nie zwalnia tempa - wynika z raportu płącowego Hays Poland.
  • Jak zaznacza Paula Rejmer z Hays Poland, szczególnie silną pozycję ma sektor IT oraz produkcyjny, a także nowoczesne usługi dla biznesu oraz branża budowlana.
  • Wynagrodzenia nie rosną jednak tak samo dynamicznie na wszystkich stanowiskach.

Z badań Hays Poland wynika, że aż 83 proc. firm zdecydowało się na podwyżki płac w 2018 roku. Dynamika wzrostów wynagrodzeń nie zwalnia tempa i również w nadchodzących miesiącach trzech na czterech pracodawców chce podnieść wynagrodzenia swoich pracowników – najczęściej o 2,5-5 proc.

- Wszystko dlatego, że wzrost wynagrodzeń w wielu branżach i obszarach specjalizacyjnych pozostaje elementem kluczowym do zatrzymania w firmie wykwalifikowanych pracowników, których kompetencje i doświadczenie są niezbędne dla dalszego rozwoju biznesu. Odpowiadanie na oczekiwania finansowe kandydatów i pracowników jest coraz istotniejsze również dlatego, że ponad połowa zatrudnionych nie jest zadowolona z obecnego poziomu wynagrodzenia – wyjaśnia Paula Rejmer, dyrektor w Hays Poland.

Jak zaznacza Paula Rejmer, szczególnie silną pozycję ma sektor IT oraz produkcyjny, a także nowoczesne usługi dla biznesu oraz branża budowlana.

- Wynagrodzenia nie rosną jednak tak samo dynamicznie na wszystkich stanowiskach i we wszystkich obszarach specjalizacji – nawet w ramach jednej branży. Wynika to m.in. z poziomu dostępności odpowiednich kompetencji na rynku pracy. Płace rosną również tam, gdzie konkurencja o najlepszych pracowników jest bardzo duża – dodaje ekspert Hays Poland.

Presja płacowa w budownictwie

W budownictwie największe zmiany w wynagrodzeniach odczuli pracownicy w Warszawie – zarobki wzrosły nawet o 30 proc. wobec poprzedniego roku. Dotyczy to zarówno osób zatrudnionych po stronie generalnego wykonawcy, jak i deweloperów komercyjnych.

Przykładowo dyrektorzy techniczni najczęściej mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 22 tys. zł brutto co miesiąc. Kierownik budowy otrzymuje optymalną pensję (najczęściej oferowane zarobki na danym stanowisku) w wysokości 13-14 tys. zł brutto - w zależności od obszaru, którym się zajmuje. Natomiast optymalne zarobki inżyniera budowy to 6,5 tys. zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Raport płacowy Hays Poland: Budowlanka, IT, BPO/SSC i produkcja. Tu presja płacowa jest najwyższa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA