Ranking najbogatszych biznesmenów w Rosji: Władimir Potanin na pierwszym miejscu. Kto dalej?

6
Ranking najbogatszych biznesmenów w Rosji: Władimir Potanin na pierwszym miejscu. Kto dalej? Władimir Potaninn (fot.wikipedia.org/kremlin.ru)
W corocznym rankingu dwustu najbogatszych biznesmenów Rosji, ogłoszonym przez tamtejszą edycję magazynu "Forbes", pierwsze miejsce zajął - po raz pierwszy - Władimir Potanin. Kto jeszcze znalazł się w rankingu?

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ranking najbogatszych biznesmenów w Rosji: Władimir Potanin na pierwszym miejscu. Kto dalej?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

16 kwi 2015 12:23


Majątek Potanina, szefa koncernu Nornikiel szacowany jest na 15,4 mld dolarów.

Rok temu, jak zauważa "Forbes" na stronie internetowej, Potanin był w rankingu ósmy. Jednak jego majątek wzrósł od tego czasu o 2,8 mld dolarów.

W rankingu za rok 2015 drugie miejsce zajął, z majątkiem ocenianym na 14,6 mld dolarów, Michaił Fridman (współwłaściciel Alfa-Group). Na trzecim miejscu jest oligarcha Aliszer Usmanow (14,4 mld dol.), który przez poprzednie trzy lata otwierał listę najbogatszych.

Jak podaje "Forbes", od czasu opublikowania poprzedniego zestawienia liczba "dolarowych miliarderów" w Rosji zmniejszyła się ze 111 do 88. Dziewiętnastu spośród tych 88 zdołało powiększyć swój majątek pomimo kryzysu. Łączna wartość majątku dwustu najbogatszych spadła - z 481 mld dolarów w roku 2014 do 408 mld dolarów w bieżącym roku.

Największe straty poniósł w ciągu roku szef holdingu AFK Sistema Władimir Jewtuszenkow. We wrześniu zeszłego roku oligarcha został zatrzymany pod zarzutem prania brudnych pieniędzy przy zakupie akcji koncernu naftowego Basznieft. W grudniu zwolniono go z aresztu domowego; wcześniej jednak sąd nakazał zwrot państwu 71 proc. akcji Basznieftu.

Jak podaje "Forbes", majątek Jewtuszenkowa stopniał z 6,2 mld dolarów do 2,8 mld. Biznesmen zajmuje obecnie 35. miejsce na liście dwustu najbogatszych biznesmenów, podczas gdy rok wcześniej był dwudziesty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.