×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Randstad, plany pracodawców: Transport, przemysł i BPO - w tych branżach najwyższe podwyżki

  • Justyna Koc
    jk
  • 4 gru 2017 14:50

Z początkiem roku pracownicy znacznie częściej niż w innych kwartałach spodziewać się mogą podwyżek wynagrodzenia - wynika z badania Randstad "Plany pracodawców".

Randstad, plany pracodawców: Transport, przemysł i BPO - w tych branżach najwyższe podwyżki
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• O 14 punktów procentowych do 43 proc. wzrósł w stosunku do poprzedniego kwartału odsetek przedsiębiorców, którzy planują podwyżki.

• To drugi tak wysoki wynik w ośmioletniej historii badania "Plany pracodawców", realizowanego przez Instytut Badawczy Randstad.

• Wzrost wynagrodzeń z początkiem nowego roku mogą szczególnie spodziewać się pracownicy branży transportowej i logistycznej, przemysłu i sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Z początkiem roku pracownicy znacznie częściej niż w innych kwartałach spodziewać się mogą podwyżek wynagrodzenia - wynika z badania Randstad "Plany pracodawców".  Deklaruje tak 43 proc. respondentów. Przed kwartałem odsetek ten był niższy aż o 14 punktów procentowych (wynosił 29 proc.). Do rekordu sprzed roku brakuje tylko 1 punktu procentowego.

Transport, przemysł i BPO - tutaj najwyższe podwyżki

W trzech branżach odsetek przedsiębiorców, którzy planują podwyżki dla swoich pracowników, przeważa nad grupą pracodawców, którzy poziomu wynagrodzeń nie zwiększą. Tak dzieje się w transporcie, gospodarce magazynowej i łączności (54 proc. firm zapowiada większe pensje), przemyśle (48 proc.) i sektorze nowoczesnych usług dla biznesu (45 proc.). W zestawieniu na przeciwległym biegunie znalazła się branża pośrednictwa finansowego – podwyżki planuje tu zaledwie 18 proc. firm, a 6 proc. zamierza obniża pensje.

Gdzie będą najwyższe podwyżki?

O podwyżkach myślą przede wszystkim firmy z północnej Polski - aż 45 proc. z nich chce podnieść wynagrodzenia. Na zachodzie kraju na taki krok zamierza zdecydować się 43 proc. pracodawców, podobnie wygląda sytuacja w centrum Polski. Z kolei na południu kraju o podwyżkach myśli 42 proc. spółek.

Czytaj też: Chcesz dostać podwyżkę i więcej zarabiać? Musisz zmienić pracę

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Randstad, plany pracodawców: Transport, przemysł i BPO - w tych branżach najwyższe podwyżki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA