PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Radni Warszawy dwukrotnie zwiększyli dodatek motywacyjny dla nauczycieli

Stołeczni radni zdecydowali 30 maja o dwukrotnym zwiększeniu dodatku motywacyjnego dla nauczycieli w okresie od początku czerwca do końca sierpnia. Podwyżki mają zrekompensować nauczycielom, którzy w kwietniu strajkowali, utratę części wynagrodzeń.

Radni Warszawy dwukrotnie zwiększyli dodatek motywacyjny dla nauczycieli
Obecnie dodatki motywacyjne na jeden etat nauczycielski wynoszą 600 zł. (fot. pixabay.com)
REKLAMA
  • Obecnie dodatki motywacyjne na jeden etat nauczycielski wynoszą 600 zł. W razie pojawienia się oszczędności dyrektor szkoły może przyznać 1200 zł dodatku.
  • Zgodnie z propozycją Koalicji Obywatelskiej dyrektor może zdecydować o przyznaniu dodatku w maksymalnej kwocie 2400 zł na okres trzech miesięcy: od 1 czerwca do końca sierpnia.
  • Szefowa komisji edukacji, radna Dorota Łoboda przypomniała, że oszczędności powstały w związku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, który miał miejsce w kwietniu. Zaznaczyła, że strajk nie przyniósł podwyżek wynagrodzeń, o które m.in. zabiegano, a nauczyciele nie dostali wynagrodzeń za czas strajku.

Radna Dorota Łoboda przypomniała też, że prezydent stolicy Rafał Trzaskowski jeszcze przed rozpoczęciem strajku zapewniał, iż "wszystkie środki przeznaczone na wynagrodzenia w warszawskiej oświacie - niezależnie od potrąceń za strajk - trafią do szkół i przedszkoli i zostaną na ten cel wydane". "Nie chcemy oszczędzać na naszych nauczycielkach i nauczycielach, doceniamy ich pracę" - podkreśliła radna.

"Nie chcemy środków zaoszczędzonych na wynagrodzeniach za czas strajku przeznaczać na inne cele niż wynagrodzenia" - mówiła Łoboda. Dodała, że podwyższenie dodatków motywacyjnych pozwoli dyrektorom przekazać pieniądze nauczycielom do końca sierpnia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Radni PiS po raz kolejny zgłosili swoją propozycję zmian w sprawie dodatku motywacyjnego, która podnosiłaby go z 600 do 1000 zł na etat bez ograniczenia czasowego. Projekt ten w marcu głosami radnych Koalicji Obywatelskiej został odrzucony.

Łodoba przyznała, że "z przyjemnością" rozważy zaproponowany wzrost dodatku motywacyjnego, ale tylko wtedy, kiedy radni opozycji zaapelują do rządów PiS w sprawie wzrostu subwencji oświatowej i zwrotu wydatków poniesionych przez samorząd na reformę oświaty.

Radny Błażej Poboży (PiS) ocenił, że prezydent Trzaskowski i politycy Platformy Obywatelskiej swoimi wypowiedziami zachęcali do włączania się w akcję strajkową Związku Nauczycielstwa Polskiego i pozostawania w niej jak najdłużej.

"Nie wspominali przy tym o negatywnych konsekwencjach finansowych, jakie dotkną strajkujących pracowników oświaty w związku z tym, że za okres strajku nie przysługuje wynagrodzenie" - powiedział.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Radni Warszawy dwukrotnie zwiększyli dodatek motywacyjny dla nauczycieli

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA