PZU uruchomił internetowy serwis do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Umożliwia pracownikom sprawdzanie stanu oszczędności, kontrolowanie wysokości wpłat odprowadzanych przez pracodawcę na ich rachunek w PPK oraz składanie zleceń.

- PZU podkreśla, że łatwo jest korzystać z przygotowanego systemu.
- Chwali także zabezpieczenia, które system oferuje.
- PPK wprowadza ona dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania.
- Pracownikom oferujemy łatwy dostęp do ich rachunków dzięki intuicyjnej w użytkowaniu i dostępnej o każdej porze platformie inPZU - poinformował 19 sierpnia wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek, odpowiedzialny w grupie PZU za Pracownicze Plany Kapitałowe.
Przypomniał, że w maju spółka uruchomiła serwis e-PPK dla pracodawców.
Jak dodał, internetowe serwisy są bezpłatne i dostępne pod adresem inPZU.pl.
- Platforma inPZU to wiele możliwości i usług pod jednym adresem. W panelu PPK pracownicy znajdą informację o stanie swoich oszczędności i dokonywanych wpłatach, a także o wycenie i stopie zwrotu funduszy PPK. Będą mogli składać zlecenia dotyczące, m.in. wysokości wpłat, podjęcia pieniędzy, a także decydować o zmianie sposobu inwestowania ich oszczędności - tłumaczy Żółtek.
Jak podkreślił, bezpieczeństwo zapewnia zatwierdzanie zleceń kodem, który użytkownicy otrzymują SMS-em.
1 lipca, kiedy wystartowały Pracownicze Plany Kapitałowe, Grupa PZU ogłosiła, że podpisała kilkadziesiąt umów o zarządzanie PPK. - Dziś mamy ich kilka razy więcej i ponad drugie tyle jest w przygotowaniu - przekazał Żółtek.
Czytaj też: Już 600 firm w PPK
Przypomniał, że w połowie lipca umowę o zarządzanie PPK podpisała z PZU zatrudniająca kilkanaście tysięcy pracowników Grupa Kapitałowa Orlen.
Na początku maja TFI PZU SA zostało wpisane do ewidencji prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju.
1 stycznia 2019 r. weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Wprowadza ona dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania. Do programu może przystąpić każda osoba zatrudniona, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Pierwsza tura "wejścia do systemu", dotycząca największych pracodawców, zatrudniających 250 osób lub więcej, odbywa się 1 lipca br.

KOMENTARZE (0)