PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

PZU: pierwsze wpłaty na rachunkach pracowników w PPK

  • Autor: aw/pap
  • 3 paź 2019 13:26

Na rachunki pracowników w Pracowniczych Planach Kapitałowych prowadzonych przez PZU wpłynęły pierwsze wpłaty – poinformował odpowiedzialny w Grupie PZU za PPK wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek.

PZU: pierwsze wpłaty na rachunkach pracowników w PPK
Fundusz PPK inPZU przydzielił pierwsze jednostki uczestnictwa i rozpoczął zarządzanie aktywami pochodzącymi z wpłat pracowników i pracodawców (fot.mat.pras.)
REKLAMA

Żółtek dodał, że fundusz PPK inPZU przydzielił pierwsze jednostki uczestnictwa i rozpoczął zarządzanie aktywami pochodzącymi z wpłat pracowników i pracodawców.

"To kolejny realizowany z powodzeniem etap programu, który ma służyć budowaniu długoterminowych oszczędności Polaków. Teraz chcemy się skupić na tym, by je efektywnie pomnażać" - zaznaczył wiceprezes TFI PZU.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak przypomniał, w kwietniu, czyli na trzy miesiące przed startem PPK, PZU ogłosił, że rezygnuje na rok z pobierania opłat za prowadzenie Planów.

1 lipca, w pierwszych godzinach po starcie Pracowniczych Planów Kapitałowych, umowy o zarządzanie PPK podpisało z PZU kilkadziesiąt firm. "Dziś tych umów jest wielokrotnie więcej. Firmy, które zdecydowały się na współpracę z nami, zatrudniają łącznie prawie 300 tysięcy pracowników" - powiedział odpowiedzialny za PPK wiceprezes TFI PZU.

Ubezpieczyciel poinformował, że wśród firm, które wybrały ofertę PZU, są tacy potentaci, jak PKN Orlen, Grupa Energa.

Z danych PFR wynika, że do 27 września br. umowy o zarządzanie PPK podpisało blisko 1400 firm. Ostateczny termin na ich zawarcie to 25 października. Umowy o prowadzenie, w których będą już dane uczestników PPK, trzeba podpisać do 12 listopada.

PPK to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania, który ma być tworzony wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Od 1 lipca tego roku jako pierwsi do systemu wchodzą największe przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 250 osób. Potem, co pół roku - do stycznia 2021 r. - system będzie wprowadzany w coraz mniejszych firmach. Polski Fundusz Rozwoju, który jest odpowiedzialny za uruchomienie i wdrożenie PPK zakłada, że systemem docelowo zostanie objętych nawet 7-8 mln osób.

Czytaj też: PPK w praktyce. Poznaj 10 ważnych faktów o nowym filarze systemu emerytalnego

Do PPK zostaną automatycznie zapisani pracownicy w wieku od 18 do 55 lat. Pozostali, którzy przekroczyli 55. rok życia, mogą przystąpić do PPK na własny wniosek. Wszyscy mają prawo w dowolnym momencie zrezygnować z udziału w PPK, a także w dowolnym momencie do nich przystąpić.

Grupa PZU jest największą instytucją finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarządza aktywami o wartości prawie 340 mld zł. Ma 22 mln klientów w pięciu krajach. Na czele Grupy stoi PZU SA, którego korzenie sięgają 1803 r., kiedy powstało pierwsze na ziemiach polskich towarzystwo ubezpieczeniowe. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: PZU: pierwsze wpłaty na rachunkach pracowników w PPK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • sandra 2019-10-10 14:26:15

    skoro ludzie zadeklarowali się że będą odkładać pieniądze to w końcu nadszedł i czas żeby zobaczyć jakieś wpłaty na swoim koncie. U mnie program będzie w przyszłym roku dopiero tak naprawdę wprowadzony, ale już się nie mogę doczekać tak naprawdę

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA