PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Przemysł 4.0 potrzebuje specjalistów, a ci wysoko cenią swoje usługi  

  • Autor: pt
  • 4 lip 2017 11:50

Aby zatrudnić ekspertów przygotowanych do wdrożenia Koncepcji Przemysłu 4.0 należy przygotować się na wynagrodzenia 10 tys. plus. Na przykład, automatyk pracujący w środowisku Przemysłu 4.0 może oczekiwać świadczenia rzędu nawet 14 tysięcy zł brutto. Z kolei project manager może liczyć na wynagrodzenie w zakresie 15-20 tys. brutto.  

Przemysł 4.0 potrzebuje specjalistów, a ci wysoko cenią swoje usługi   
Aby zatrudnić właściwych ekspertów należy przygotować się na wynagrodzenia 10 tys. plus (fot. 123RF)
REKLAMA

• Koncepcja Przemysłu 4.0, której towarzyszy rozwój informatyzacji, automatyki i coraz szersze zastosowanie rozwiązań ICT, bez wątpienia wpływa już teraz na rynek pracownika.

• Już dzisiaj na tym rynku popyt przewyższa podaż.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Co piaty zakład produkcyjny myśli o tym, aby w perspektywie kilku lat w pełni zautomatyzować zarządzanie produkcją.

Cyfrowa transformacja to proces, który otwiera liczne możliwości wprowadzenia nowych modeli biznesowych, nieosiągalnych wcześniej przy wykorzystaniu tradycyjnych metod rozwoju. Dlatego też na rynku pracy i pracowników będą następować zmiany. 

- Przy czym, jak na razie poziom cyfryzacji całej polskiej gospodarki o 34 proc. odbiega od poziomu Europy Zachodniej, która z kolei pozostaje w tyle za Stanami Zjednoczonymi (McKinsey 2016) – mówi Radosław Szafrański, dyrektor w Michael Page.

-  Jest to natomiast proces postępujący. Tempo tego rozwoju uzależnione jest jednak od dostępnych kadr, gdzie aktualnie popyt zdecydowanie przewyższa podaż. Tym bardziej, że firmy które w ostatnich latach otwierały nowe zakłady produkcyjne robiły to już w myśl idei Przemysłu 4.0, przez co zapotrzebowanie na konkretnych specjalistów dynamicznie wzrasta - dodaje.

Dotyczy to szczególnie branży motoryzacyjnej. Z jej doświadczeń korzystają natomiast inne sektory: automatyka przemysłowa, FMCG, branża opakowań, automatyki przemysłowej i in.

Zapotrzebowanie na specjalistów

Jak mówi Szafrański należy też podkreślić, że co piaty zakład produkcyjny myśli o tym, aby w perspektywie kilku lat w pełni zautomatyzować zarządzanie produkcją.

- W wyniku tego, w ciągu ostatnich 2 lata, od końca 2015 roku, dynamicznie wzrosło zapotrzebowanie na project managerów, fachowców od szeroko pojętej inżynierii (np. łańcucha dostaw czy produkcji),  czy też zarządzania całą produkcją oraz IT risk oficerów, którzy umieją zarządzać ryzykiem informatycznym, w tym atakami hakerskimi czy danymi w chmurze – wylicza.

W grupie kandydatów, na których jest popyt znajdują się też osoby mające doświadczenie we wdrażaniu i/lub zarządzaniu systemami opartymi na Przemyśle 4.0, którzy w okresie 2-3 lat zbudowaliby wokół siebie zespół odpowiedzialny za tę transformację.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przemysł 4.0 potrzebuje specjalistów, a ci wysoko cenią swoje usługi  

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA