Program "Rodzina 500+": Na co Polacy wydadzą pieniądze?

Zajęcia dodatkowe i wycieczki szkolne - to podstawowe pomysły rodziców na zagospodarowanie nowych dodatków wychowawczych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Program "Rodzina 500+": Na co Polacy wydadzą pieniądze?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

4 lut 2016 7:39


Jak wynika z badań firmy ARC Rynek i Opinie, około 21 proc. rodziców, którzy mogą liczyć na 500 zł dodatku na dzieci, zamierza je przeznaczyć na ogólne cele rodziny - informuje "Rzeczpospolita".

To dosyć zaskakująca informacja, bo można było oczekiwać, że jednak więcej rodziców potraktuje wsparcie od państwa jako dar losu, dzięki któremu można załatać dziury w budżetach domowych - czy to na bieżące utrzymanie czy większe wydatki, takie jak remont czy zakup dużego sprzętu AGD.

Czytaj też: Rząd przyjął projekt "Rodzina 500 plus". Majętni nie powinni wnioskować o pieniądze?

Tymczasem zdecydowana większość badanych deklaruje, że całość (40 proc. rodziców) lub przynajmniej część otrzymanych świadczeń (32 proc. rodziców) przeznaczy na konkretne potrzeby dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

obserwator 2016-09-10 23:20:59

500 przeznaczone na dzieci? Chyba smieszni jesteście. Obserwuje i widzę. Paniusia, ktorej maz zarabia jest teraz o tyle zamozniejsza, ze zdrowa mloda krowa, ktorej sprzatac sie nie chce ma kase na to by zatrudnic do sprzatania chora owdowiala emerytke, ktora jest zmuszona dorabiac do emerytury sprzatajac mlodej zdrowej krowie ktora dostaje od panstwa pieniadze w wysokosci wyzszej niz emerytura chorej wydajacej krocie na leki owdowialej emerytki. Taka nienormalnosc i niemoralnosc zgotowal nam ten bezmyslny rząd!