Program 500+: Pracujący za granicą Polacy też dostaną 500 zł na dziecko?

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki w poniedziałek (21 grudnia) w Sejmie był pytany przez dziennikarzy o to, czy 500 zł na dzieci otrzymają też rodzice, którzy mieszkają i pracują za granicą oraz o termin wprowadzenia programu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Program 500+: Pracujący za granicą Polacy też dostaną 500 zł na dziecko?

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl (EM)

21 gru 2015 15:14


Wicepremier przyznał, że 500 złotych powinno trafiać tylko i wyłącznie do dzieci, które są w Polsce. - My nie chcemy płacić pieniędzy na dzieci, które mieszkają w bardzo bogatych krajach Zachodu - powiedział Morawiecki.

Wicepremier nie stwierdził jednak, że praca zagranicą wyklucza wypłatę 500 zł. Według Morawieckiego "grupa osób, która mieszka w Polsce i wiąże swoją przyszłość z Polską, ale częściowo też pracuje za granicą" może liczyć na pieniądze. - W takich przypadkach trzeba dokładnie od strony operacyjnej ułożyć ten proces - powiedział Morawiecki.

W rozmowie z dziennikarzami wicepremier poruszył też temat terminu wprowadzenia programu. Okazuje się, że dodatkowe 500 zł może trafić do rodzin później niż zakładano na początku.

- Najbezpieczniejszy termin to jest drugi kwartał. Tak wolałbym mówić. Czy to będzie 1 kwiecień, czy 1 maj, czy 1 czerwiec to nie powiem teraz. To jest kompetencja pani minister Rafalskiej - podkreślił wicepremier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

18 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kgkhgkl; 2016-12-06 15:58:58

Ojciec za granica niby pracuje raz cos kasy wysle raz nie i co a matka bezrobotna z 4 dzieci jest skazana na starego bo pierdolone panstwo daje tym co maja nadmiar i patologiom a tym co naprawde nie maja to nie dadza a w tej rodzine sa dzieci w wiek 2 i 13 na ktore by sie nalezalo 500 i do tego 19 i studiujaca 22 lata dziewczyna a jeszcze mieszka z nimi. A w opiece twierdza ze sie nie nalezy bo on tam pobiera no ale on nie pobiera nic nie dostaje i jak to zalatwic zeb dostac w polsce zasilki !!!! a znam tez przypadek gdzie mieszka w domu dwoje dzieci i 4 dorosłych i oni maja teraz z 500 plus chlania jak nigdy a dzieci laza w zadlugich cichach brudne ze smarkami pod nosem macie polske sie nie dziwie ze kazdy wypierdala

Zdzichu 2016-06-12 20:52:40

Ci co pracują za granicą ŁAPY WON OD 500+

Halszka 2016-05-19 12:33:33

Ja nie potrzebuje znać opinii P.Morawieckiego jak on uważa tylko jak przepisy przewiduja a jak nie wie to niech nie kombinuje tylko wskaże właściwe miejsce gdzie się można dowiedzieć bo nie bardzo jednoznacznie się o tym informuje w mediach , w kampanii dawali wszystkim polskim dzieciom-na teraz już nie musza 👎👎👎