PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Program 500 plus: Ministerstwo planuje zmiany

  • Autor: PAP/AT
  • 28 mar 2017 7:13

Fundamenty programu 500 plus się nie zmienią. Proponujemy doprecyzowanie wielu przepisów - zapowiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Program 500 plus: Ministerstwo planuje zmiany
W dokumencie dot. 500 plus nie ma nic, czego beneficjenci programu 500 plus mogliby się obawiać - zaznacza minister Elżbieta Rafalska (fot.KPRM/flickr.com/domena publiczna)
REKLAMA

• Zgodnie z wymaganiami dokument podsumowujący program 500 plus będzie złożony w najbliższych dniach na Komitet Stały Rady Ministrów.

• W połowie kwietnia dokument powinien być przedmiotem debaty parlamentarzystów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Minister Elżbieta Rafalska zapewniła, że w dokumencie nie ma nic, czego beneficjenci programu 500 plus mogliby się obawiać.

• Fundamenty się nie zmienią. To, co proponujemy, to doprecyzowanie wielu przepisów, które nastręczają trudności interpretacyjne - wyjaśniła.

Do przedstawienia Radzie Ministrów dokumentu będącego przeglądem systemu wsparcia rodzin zobowiązała MRPiPS ustawa wprowadzająca program "Rodzina 500 plus". Dokument ten miał zostać opracowany przed upływem roku od wprowadzenia programu, czyli do końca marca. W lutym i w marcu członkowie kierownictwa resortu spotykali się z samorządowcami z całego kraju, by podsumować pierwszy rok obowiązywania programu 500 plus i dyskutować o innych rozwiązaniach wspierających rodziny.

Czytaj też: Skrajne ubóstwo rodzin zmalało dzięki 500 plus

Pytana, czy dokument jest już gotowy, Rafalska powiedziała, że "zgodnie z wymaganiami będzie złożony w najbliższych dniach na Komitet Stały Rady Ministrów". "Ze Stałego Komitetu zostanie skierowany na Radę Ministrów, stamtąd do parlamentu i tam będzie dyskutowany" - poinformowała. Jak dodała, spodziewa się, że stanie się to w połowie kwietnia.

Program "Rodzina 500 plus" wystartował 1 kwietnia 2016 r. (fot.mpips.gov.pl)
Program "Rodzina 500 plus" wystartował 1 kwietnia 2016 r. (fot.mpips.gov.pl)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Program 500 plus: Ministerstwo planuje zmiany

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA