×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Prezydent Poznania o podwyżkach dla pracowników: Miejski budżet nie jest z gumy

  • Autor: PAP/JS
  • 21 gru 2017 17:37

Kilkudziesięciu pracowników jednostek miejskich protestowało w czwartek (21 grudnia) przed urzędem miasta Poznania domagając się podwyżek. Prezydent Poznania odpowiadając związkowcom mówił, że „miejski budżet nie jest z gumy” i obecnie nie jest w stanie „udźwignąć tych oczekiwań".

Prezydent Poznania o podwyżkach dla pracowników: Miejski budżet nie jest z gumy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• "Budżet nie jest z gumy, wszystkich zadowolić finansowo się nie da i niestety musimy to robić stopniowo" - powiedziała radna Halina Owsianna z klubu Zjednoczonej Lewicy.

• Podkreśliła, że obecna sytuacja w kwestii wynagrodzeń "to wieloletnie zaniedbania z poprzednich kadencji, kiedy nie było podwyżek".

• Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz (PO) podkreślił z kolei, że "zawsze kiedy ktoś zarabia mało, a wykonuje dobrze swoją pracę, to oczekiwanie godziwego wynagrodzenia jest słuszne".

"Zdaję sobie sprawę, że kwestie dotyczące wynagrodzeń budzą zawsze wiele emocji - zwłaszcza teraz, gdy kształtuje się przyszłoroczny budżet. Postulaty pracowników samorządowych zawsze traktuję z najwyższą uwagą" - zaznaczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

W czwartek rano przed gmachem urzędu miasta, w którym odbywała się sesja budżetowa, zgromadziło się kilkudziesięciu pracowników miejskich jednostek, w tym jednostek kultury. Domagając się podwyżek skandowali m.in. "Obiecałeś, prezydencie". Już kilka dni temu przedstawiciele związków biorących udział w proteście w tym m.in. Solidarności, zwróciło się do prezydenta ze swoimi żądaniami na piśmie. Liczyli, że właśnie do czasu sesji budżetowej uda się w tej kwestii osiągnąć jakiś konsensus. Prezydent miasta spotkał się w czwartek z protestującymi.

"Tworząc miejski budżet musimy patrzeć perspektywicznie i podejmować często niełatwe, ale odpowiedzialne decyzje. W tegorocznym projekcie budżetu złożonym do rady miasta przeznaczyliśmy 13,5 mln zł na wzrost wynagrodzeń dla ponad 9,2 tys. pracowników samorządowych. Średnio skutkuje to kwotą 100 zł brutto na jeden etat. To suma realna, dopasowana do możliwości budżetu Poznania na przyszły rok. Nie jest on w stanie udźwignąć oczekiwań strony związkowej, co więcej - ich akceptacja pociągałaby za sobą odpowiedzialność dyscyplinarną w zakresie finansów publicznych. Jako prezydent Miasta odpowiedzialny za wykonanie budżetu takiego ryzyka podjąć nie mogę" - podkreślił prezydent.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prezydent Poznania o podwyżkach dla pracowników: Miejski budżet nie jest z gumy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA