Prezesi najczęściej wybierają Audi. Ile zarabiają ich kierowcy?

Średnio na auto dla przedstawiciela najwyższej kadry zarządzającej firma wydaje 200 tys. zł. A ile zarabiają zatrudniani do przewożenia kierownictwa firmy oraz ich gości kierowcy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezesi najczęściej wybierają Audi. Ile zarabiają ich kierowcy?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

www.raportplacowy.pl

17 gru 2013 10:32


Jak wynika z najnowszej, jesiennej edycji raportu płacowego opracowanego przez Advisory Group TEST Human Resources, szofer może liczyć na średnie miesięczne wynagrodzenie w wysokości 3138 zł brutto miesięcznie. To niewielki wzrost w porównaniu do wiosennej edycji raportu, z którego wynikało, że pracujący za kółkiem szofer zarabia średnio 2945 zł brutto.

Obecnie co czwarty kierowca - za wożenie szefa i jego gości - zarobi nie mniej niż 3873 zł brutto każdego miesiąca. Jednak w przypadku 25 proc. szoferów, ich zarobki nie przekraczają 2334 zł brutto na miesiąc.

Do jakich samochodów wsiadają? Jak wynika z ostatnich danych firmy doradczej Kienbaum, aż 38 proc. prezesów, członków zarządu i rady nadzorczej jeździ Audi, po 14 proc. BMW i Volkswagenami, co dziesiąty Mercedesem lub Oplem, a tylko co dwudziesty Skodą. Średnio na auto dla przedstawiciela najwyższej kadry zarządzającej firma wydaje 200 tys. zł.

Najmniej firmy wydają na auta dla menedżerów - średnio 69 tys. zł. W tej grupie w ogóle jednak nie ma osób jeżdżących Audi czy BMW. Najwięcej menedżerów dostaje od firmy Volkswagena (33 proc.), spora grupa (po 17 proc.) Opla lub Skodę, a nieliczni (8 proc.) Mercedesa lub Forda.

Osoba zajmująca się zarządzaniem flotą samochodową w firmie zarabia średnio 4629 zł brutto miesięcznie. 25 proc. zatrudnionych na stanowisku specjalisty ds. zarządzania flotą samochodową zarabia nie mniej niż 5191 zł brutto na miesiąc, ale jednocześnie co czwarty pracownik na tym stanowisku nie może liczyć na wynagrodzenie wyższe niż 3963 zł brutto miesięcznie - wynika z raportu płacowego AG Test HR.

Oto pełna lista firm biorących udział w badaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jm 2014-08-20 16:34:40

Link już działa. Można sprawdzić

mdsc 2014-08-20 16:18:14

Wlasnie takich danych szukalem! Jednak link do "Oto pełna lista firm biorących udział w badaniu" nie dziala (otwiera sie puste okno)