PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Prezes ZUS-u przyznała się do porażki. "Było to absolutnie naszą złą decyzją"

  • Autor: PAP/JP
  • 7 wrz 2022 13:22

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest już teraz prawdziwym e-urzędem – oceniła w środę na Forum Ekonomicznym w Karpaczu prezes ZUS Gertruda Uścińska. Jak podała, np. w przypadku obsługi wniosków 500 plus 98 proc. wniosków jest przetwarzanych automatycznie.

Prezes ZUS-u przyznała się do porażki. "Było to absolutnie naszą złą decyzją"
Prezes ZUS Gertruda Uścińska (fot. zus.pl)
REKLAMA
  • Pierwsze działania, aby Zakład był nowoczesnym e-urzędem, podjęto porządkując takie rozwiązania, jak e-składka czy e-zwolnienia jeszcze przed pandemią; szczególny okres wyzwań nastał jednak dla Zakładu w okresie pandemii - stwierdziła Uścińska.
  • Prezes ZUS przyznała, że niepowodzeniem okazały się papierowe wnioski o postojowe, jak oceniła "było to absolutnie naszą złą decyzją". "Dostaliśmy po prostu w kość" - powiedziała.
  • Zdaniem Gertrudy Uścińskiej w zakresie budowania e-urzędu ZUS jest przykładem dla innych instytucji.

Podczas panelu Forum Ekonomicznego poświęconego przekonywaniu Polaków do nowoczesnych rozwiązań w zakresie elektronicznego korzystania z usług urzędowych Uścińska wskazała, że w ciągu ostatnich paru lat powstał w tej kwestii szereg możliwości - i sama z nich korzysta.

"Dokonał się ogromny postęp - to jest właściwy kierunek. Z punktu widzenia ZUS to priorytetowe obszary działań strategicznych. Od kilku lat prowadzimy jasną politykę dotyczącą usprawniania tego, co realizujemy. Jesteśmy też kreatorami różnych rozwiązań. To wszystko jest możliwe we współpracy z sektorem IT" - mówiła prezes ZUS.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: ZUS dopłaci do poprawy bezpieczeństwa pracy

Wskazała, że pierwsze działania, aby Zakład był nowoczesnym e-urzędem, podjęto porządkując takie rozwiązania, jak e-składka czy e-zwolnienia jeszcze przed pandemią; szczególny okres wyzwań nastał jednak dla Zakładu w okresie pandemii.

"Ten przełom musiał się dokonać, bo znaleźliśmy się w sytuacji bardzo trudnej: zagrożeń i niewiadomych związanych z pandemią. Wiedzieliśmy, że musieliśmy realizować szereg zadań; współuczestniczyliśmy w powstawaniu nowych rozwiązań: zwolnień ze składek, świadczeń postojowych, dodatków solidarnościowych" - wymieniła Uścińska.

Papierowe wnioski o postojowe okazały się porażką ZUS-u

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prezes ZUS-u przyznała się do porażki. "Było to absolutnie naszą złą decyzją"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA