PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Premier: w 2020 roku będą w budżecie środki na trzynastą emeryturę

  • Autor: PAP/KM
  • 29 sie 2019 19:04

W 2020 r. będą w budżecie środki na trzynastą emeryturę – powiedział premier Morawiecki, odpowiadając na pytanie dziennikarza podczas czwartkowej konferencji prasowej w Szwecji.

Premier: w 2020 roku będą w budżecie środki na trzynastą emeryturę
W 2020 r. będą w budżecie środki na trzynastą emeryturę – powiedział premier Morawiecki (fot. archiwum)
REKLAMA

- Poprawa losu osób starszych, emerytów jest jednym z głównych naszych zadań. Odpowiednie środki znajdą się w budżecie - zapewnił premier Morawiecki.

Pytanie sprowokowały publikacje w prasie dotyczące projektu ustawy budżetowej na 2020 r.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W projekcie ustawy budżetowej na 2020 r. ani w jej uzasadnieniu nie ma punktu pt. "wypłata trzynastej emerytury". Premier Morawiecki i inni czołowi politycy PiS obiecują jednak, że wprowadzą rozwiązanie, jeśli partia wygra wybory. Wypłata dodatkowego oświadczania oznaczałaby dla finansów publicznych dodatkowy koszt w wysokości 10 mld zł - podała w czwartek "Gazeta Prawna".

Jednorazowe świadczenie pieniężne trafiło do ponad 9,8 mln osób, w tym ok. 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów. Zgodnie z uchwaloną na początku kwietnia ustawą trzynasta emerytura była wypłacona osobom pobierającym: emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

Trzynastą emeryturę otrzymały także osoby pobierające rodzicielskie świadczenie uzupełniające, czyli tzw. matczyną emeryturę (jeśli 30 kwietnia miały już przyznane prawo do tego świadczenia).

Świadczenie przysługiwało ponad 9,8 mln świadczeniobiorcom (ok. 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów, w tym 282 tys. rencistów socjalnych). Koszt wypłaty jednorazowych świadczeń to 10,8 mld zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Premier: w 2020 roku będą w budżecie środki na trzynastą emeryturę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA