PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Premier: ryczałt dla małych i średnich przedsiębiorstw wzrośnie do 1 mln euro, a w przyszłości do 2 mln euro

Proponujemy skokowe podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. do miliona euro, a w przyszłości do dwóch milionów euro - powiedział w sobotę (7 września) premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji wyborczej PiS w Lublinie.

Premier: ryczałt dla małych i średnich przedsiębiorstw wzrośnie do 1 mln euro, a w przyszłości do 2 mln euro
Ma być większy ryczałt dla małych i średnich przedsiębiorstw (fot. pixabay.com)
REKLAMA

"Chcemy zaproponować kolejne zmiany - będzie to skokowe podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. euro do miliona euro, a w przyszłości do dwóch milionów euro" - powiedział premier. Ocenił, że będzie to oznaczało mniejsze podatki i mniejszą biurokrację i że to "następny dobrze policzony koszt w budżecie".

"Policzony dla was przedsiębiorcy, około miliarda złotych, by było łatwiej wam prowadzić działalność gospodarczą, żebyście mogli poświęcić się biznesowi. To jest nasza obietnica" - podkreślił.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Premier ogłosił, że dla małych i średnich przedsiębiorstw jest "jeszcze jedna z tych dużych wiadomości".

"Po wprowadzeniu Małej Działalności Gospodarczej, czyli (ZUS) od przychodu, idziemy w kierunku liczenia ZUS-u od dochodu i takiego zagwarantowania, żeby było łatwiej tym, którzy mają niższe dochody, którzy się rozkręcają, inwestują" - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że na wielu spotkaniach z przedsiębiorcami, m.in. podczas zakończonego w zeszły czwartek Forum Ekonomicznego w Krynicy, "oni właśnie o to przede wszystkim prosili" i dlatego "te dwie zmiany proponujemy".

"Dla przedsiębiorców zrobiliśmy (...) wiele kroków, Konstytucja Biznesu, zrobiliśmy zmiany dla firm, obniżkę podatków, Mała Działalność Gospodarcza, działalność bezrejestrowa, obniżkę ZUS-u dla tych, którzy mają przychód do poziomu nie wyższego niż 2,5 krotność pensji minimalnej" - podkreślił Morawiecki.

"Będziemy robić wszystko, żeby mali i średni przedsiębiorcy jak najlepiej mogli sobie poradzić w Polsce, bo ci duzi łatwiej sobie zawsze poradzą" - dodał premier.

Ocenił, że "tylko tak, krok po kroku, można poprawiać los i pracowników i pracodawców".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Premier: ryczałt dla małych i średnich przedsiębiorstw wzrośnie do 1 mln euro, a w przyszłości do 2 mln euro

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA