PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Premier: projekt ws. zerowego PIT-u to będzie wielka inwestycja w młodych

Projekt ws. zerowego PIT-u dla osób do 26. roku życia to będzie wielka inwestycja w ludzi młodych, otwiera perspektywy dla nich; chciałbym, żeby ten projekt pojednał całą Wysoką Izbę, oddajmy głos za młodymi - mówił w środę, 3 lipca w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

  • Autor: PAP/bad
  • 3 lip 2019 12:01
Premier: projekt ws. zerowego PIT-u to będzie wielka inwestycja w młodych
Sejm rozpoczął w środę pierwsze czytanie rządowego projektu ws. zerowego PIT-u dla osób młodych. Fot. twitter/KPRM
REKLAMA
  • Sejm rozpoczął w środę pierwsze czytanie rządowego projektu ws. zerowego PIT-u dla osób młodych.
  • Propozycja zakłada, że dochody podatników do 26. roku życia do 85,5 tys. zł będą zwolnione z PIT.
  • Dzisiaj mam przyjemność i radość zaprezentować jeden z ważniejszych projektów, najważniejszy projekt, który otwiera perspektywy dla młodych - oświadczył w Sejmie szef rządu.

Morawiecki wskazał, że przez ostatnich 30 lat państwo polskie "zbyt dużo wymagało i zbyt dużo od młodych wymaga, a zbyt mało młodym pomaga". - Chcemy to zmienić - temu ma służyć ten projekt - podkreślił szef rządu.

Przekonywał, że to projekt, który "ma na celu zwiększyć szanse, poprawić perspektywy i poprawić możliwości młodych ludzi na rynku pracy". - Tak, żeby możliwości młodych ludzi w Polsce były coraz lepsze, takie jak ich odpowiedników na Zachodzie - podkreślał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdaniem premiera przez ostatnie lata z Polski do państw zachodnich wyjechało 1,7 mln mieszkańców. - To tyle, ilu mieszkańców liczy Warszawa, czyli opustoszała cała Warszawa. To gigantyczna strata, nie możemy sobie pozwolić na kolejną. Musimy przyciągnąć młodych ludzi - mówił.

Morawiecki ocenił, że "młodzi mają trudniej na rynku pracy, na wejście w życie dorosłe". - Budowanie ich kariery wiąże się z możliwościami na pozyskanie pierwszych środków na wynajem mieszkania, na wpłatę rat na mieszkanie, na złożenie rodziny. To kosztuje, chcemy młodym ludziom chociaż trochę pomóc. Ten program to jest zerowy PiT, ale 100 proc. szansy dla młodych na lepsza przyszłość w Polsce - przekonywał.

Szef rządu poinformował, że z projektu skorzysta 2 miliony młodych w Polsce. - To wielkie prawdopodobieństwo, że oni zostaną tutaj w Polsce, że nie zdecydują się na emigrację. (...) Wypychanie młodych się skończy, musi się skończyć, młodzi muszą zostać w Polsce, muszą chcieć zostać w Polsce - podkreślał.

Zwracał też uwagę, że projekt zerowego PiT-u dla młodych to "polska racja stanu". Dlatego, jak zaznaczył, rząd zaangażuje w projekt jeszcze w tym roku około 1 mld zł, a w przyszłym roku będzie to co najmniej 2,5 mld zł. - To wielka inwestycja w ludzi młodych - wskazywał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Premier: projekt ws. zerowego PIT-u to będzie wielka inwestycja w młodych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA