×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Premier idzie na ustępstwa. Zaproponował zmiany w projekcie reformy emerytalnej

  • Autor: PAP/KDS
  • 5 lut 2023 23:18

W odpowiedzi na postulaty Republikanów (LR) proponujemy, aby ci, którzy zaczęli pracować pomiędzy 20. a 21. rokiem życia mogli przejść na emeryturę w wieku 63 lat - powiedziała w wywiadzie dla „Le Journal du Dimanche” premier Francji Elisabeth Borne.

Premier idzie na ustępstwa. Zaproponował zmiany w projekcie reformy emerytalnej
Protesty przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego trwają we Francji od kilku tygodni. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W ten sposób rząd chce przekonać opozycyjną, centroprawicową partię do poparcia reformy, której głównym celem jest podniesienie wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, dopuszczając jednocześnie wyjątki dla długich karier i podnosząc minimalną emeryturę.

System długiej kariery zakłada, że osoby, które zaczęły pracę przed ukończeniem 20. roku życia, będą miały możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę.

"LR od dawna popiera podniesienie wieku emerytalnego, ale są wątpliwości, ilu z ich 62 posłów ostatecznie poprze rząd" - pisze portal radia RFI. Według niego rozwiązanie przedstawione przez premier dotyczyłoby 30 tys. osób i kosztowałoby do 1 mld euro rocznie, co oznacza, że należałoby znaleźć dodatkowe źródło finansowania.

Lider Republikanów Eric Ciotti stwierdził wcześniej, że taka zmiana zostałaby poparta przez większość posłów jego partii.

Jednak poseł LR Pierre-Henri Dumont napisał na Twitterze, że premier "wyraźnie odrzuca naszą propozycję", która zakładała, że "wszyscy, którzy zaczęli opłacać składki przed ukończeniem 21. roku życia, będą pracować nie dłużej niż 43 lata".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Premier idzie na ustępstwa. Zaproponował zmiany w projekcie reformy emerytalnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • . 2023-02-06 10:39:34

    A ja się już zacząłem łudzić, że to w Polsce.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA