Premie zamiast podwyżek w Fabryce Obrabiarek Rafamet

Średnio po 170 zł brutto premii otrzymywać będą przez dwa najbliższe miesiące pracownicy Fabryki Obrabiarek Rafamet w Kuźni Raciborskiej. Od 50 do 100 zł brutto wzrosną też dodatki dla pracowników funkcyjnych m.in. brygadzistów i mistrzów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Premie zamiast podwyżek w Fabryce Obrabiarek Rafamet

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 sie 2015 13:20


Od blisko 7 miesięcy związkowcy z zakładowej Solidarności prowadzili negocjacje płacowe z zarządem firmy. Pracodawca argumentował, że firmy nie stać na podwyżki płac zasadniczych. Ostatecznie zgodził się na wypłatę załodze przez dwa miesiące premii i podwyższenie dodatków pracownikom funkcyjnym.

Pracownicy chcą zarabiać więcej

Przewodniczący zakładowej Solidarności Jan Filas przyznaje, że oczekiwania pracowników były na pewno większe, ale podkreśla, że lepsze są niewielkie dodatkowe pieniądze niż żadne.

Czytaj też: Czy podwyżka motywuje Polaków do pracy? Z tym bywa różnie

- W sytuacji, w jakiej znalazła się nasza spółka, uznaliśmy, że lepiej się najeść wolniej małą łyżką niż wcale. Zdajemy sobie sprawę, że wszystko drożeje i pracownicy chcieliby zarabiać więcej. Dlatego skoro o podwyżkach w zakładzie na razie nie może być mowy, to kilka razy w roku siadamy z pracodawcą do stołu i skutecznie przekonujemy go, by przyznał ludzi choćby okazjonalne nagrody - podkreśla Jan Filas.

Kolejne negocjacje jesienią

Kolejne negocjacje związkowcy zamierzają rozpocząć we wrześniu. - Zależy nam, by obecnie przyznane premie utrzymane zostały do końca roku - wyjaśnia przewodniczący.

Fabryka Obrabiarek Rafamet zatrudnia ponad 360 pracowników. Zakład jest m.in. producentem wielkogabarytowych obrabiarek specjalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.