PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Premie w wysokości ok. 1,8 tys. zł brutto na pracownika w spółkach grupy Tauron

  • Autor: PAP/JS
  • 7 lip 2017 14:49

Pracownicy trzech spółek grupy energetycznej Tauron otrzymają w tym roku jednorazowe premie w wysokości około 1,8 tys. zł na pracownika - wynika z informacji śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Premie w wysokości ok. 1,8 tys. zł brutto na pracownika w spółkach grupy Tauron
Najwyższą premię - 1850 zł brutto - otrzymają pracownicy spółki Tauron Ciepło, skupiającej aktywa ciepłownicze grupy (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

• Negocjacje płacowe w poszczególnych spółkach grupy Tauron są następstwem ramowego porozumienia, podpisanego 8 czerwca br. przez prezydium działającej w grupie Tauron Rady Społecznej z zarządem spółki.

• W spółce Tauron Wydobycie spotkanie przedstawicieli organizacji związkowych z zarządem firmy, podczas którego najprawdopodobniej podpisane zostanie porozumienie płacowe, zaplanowano na 13 lipca.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najwyższą premię - 1850 zł brutto - otrzymają pracownicy spółki Tauron Ciepło, skupiającej aktywa ciepłownicze grupy. W zajmującej się dostarczaniem energii spółce Tauron Dystrybucja będzie to 1800 zł brutto, a w grupującej m.in. elektrownie spółce Tauron Wytwarzanie - 1750 zł. W spółce Tauron Wydobycie, zajmującej się wydobyciem węgla, wysokość premii ma być ustalona 13 lipca.

Negocjacje płacowe w poszczególnych spółkach grupy Tauron są następstwem ramowego porozumienia, podpisanego 8 czerwca br. przez prezydium działającej w grupie Tauron Rady Społecznej z zarządem spółki.

Jak podała w piątek Solidarność, w części spółek rozmowy płacowe zostały już zakończone - przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych ustalili z zarządami tych firm wysokość jednorazowej premii, którą pracownicy otrzymają w tym roku.

Według informacji związkowych, w Tauron Ciepło obligatoryjna premia wyniesie 1850 zł brutto. Otrzymają ją wszyscy pracownicy spółki, zostanie wypłacona w sierpniu wraz z wynikającą z Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy premią z okazji Dnia Energetyka. Uzgodnione już porozumienie w tej sprawie ma być podpisane niebawem.

W spółce Tauron Wytwarzanie premia wyniesie 1750 zł brutto. Część pracowników tej spółki dostanie także premię uznaniową, o wysokości której zdecydują kierownicy poszczególnych wydziałów. Pieniądze wpłyną na konta pracowników wraz z wypłatą za czerwiec, czyli do 10 lipca. Na premię uznaniową, która będzie wypłacona na początku sierpnia, przeznaczone zostaną środki w wysokości średnio 69 zł na etat - ma to być nie mniej niż 300 i nie więcej niż 1000 zł na osobę.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Premie w wysokości ok. 1,8 tys. zł brutto na pracownika w spółkach grupy Tauron

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA