×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Prawie połowa młodych ludzi uważa, że nie zarobi na utrzymanie rodziny

  • Autor: PAP/AKC
  • 30 sty 2023 18:04

Prawie połowa wszystkich młodych ludzi w Wielkiej Brytanii - z grupy wiekowej 16-25 lat - obawia się, że nigdy nie będzie zarabiać wystarczająco dużo, aby utrzymać rodzinę - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu organizacji charytatywnej Prince's Trust.

Prawie połowa młodych ludzi uważa, że nie zarobi na utrzymanie rodziny
47 proc. respondentów obawia się wpływu recesji na ich bezpieczeństwo zatrudnienia (fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Pokazuje on również, że poziom szczęścia i pewności siebie w tej grupie wiekowej jest najniższy od czasu, gdy 14 lat temu - kiedy zaczynał się globalny kryzys finansowy - organizacja zaczęła przeprowadzać takie badania.

Według badania największym zmartwieniem młodych ludzi jest kryzys kosztów życia, na który wskazało 57 proc. ankietowanych, a 34 proc. najbardziej obawia się recesji. A ponad połowa badanych - 53 proc. - uważa, że kryzys kosztów życia będzie miał gorszy wpływ na ich życie niż pandemia Covid-19. Z kolei 54 proc. uważa, że niepewność ekonomiczna sprawia, iż czują się beznadziejnie, myśląc o przyszłości, przy czym wśród osób z biedniejszych środowisk odsetek ten wzrasta do 55 proc.

45 proc. pytanych obawia się, że nigdy nie będzie zarabiać wystarczająco dużo, aby utrzymać rodzinę, a w przypadku osób z mniej zamożnych środowisk odsetek ten wzrasta do 53 proc. Założenie rodziny jest dopiero na trzecim miejscu na liście celów życiowych - na osiągniecie bezpieczeństwa finansowego jako cel wskazało 64 proc. respondentów, na zdrowie psychiczne - 43 proc., a na posiadanie rodziny 36 proc.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prawie połowa młodych ludzi uważa, że nie zarobi na utrzymanie rodziny

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA