×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracujący na pół etatu wkrótce mogą sporo stracić

  • Autor: awi
  • 1 mar 2023 10:11

Pracodawcy, wykorzystując nowe przepisy o okazjonalnej pracy zdalnej, będą mogli uniknąć wypłat rekompensat za prąd czy energię pracownikom zatrudnionym na część etatu, którzy zdecydują się pracować w domu.

Pracujący na pół etatu wkrótce mogą sporo stracić
Nowe przepisy dotyczące pracy zdalnej zaczną obowiązywać od 7 kwietnia (fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Już 7 kwietnia 2023 roku wejdą w życie przepisy nowelizacji Kodeksu pracy dotyczące pracy zdalnej. Pracodawca, w porozumieniu ze związkami zawodowymi lub samym pracownikiem, będzie mógł wprowadzić całkowity lub hybrydowy model pracy zdalnej. W takim przypadku pracownikowi zatrudnionemu w tym modelu będzie przysługiwała od pracodawcy rekompensata za prąd czy internet.

Nowe przepisy umożliwią także pracownikowi wnioskować o okazjonalną pracę zdalną przez 24 dni w roku. Z tego rozwiązania będą mogli skorzystać wszyscy pracownicy, również zatrudnieni na część etatu. W przypadku tych ostatnich może się jednak okazać się, że taki wymiar jest wystarczający i nie trzeba obejmować ich zwykłą pracą zdalną, która wiąże się z wypłatą ryczałtów, pisze Business Insider. W przypadku okazjonalnej pracy zdalnej wypłata wspomnianej rekompensaty nie jest bowiem konieczna.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracujący na pół etatu wkrótce mogą sporo stracić

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA