PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy ZUS dostaną podwyżkę. Kolejną w ciągu miesiąca

  • Autor: KDS
  • 1 sie 2017 12:08

Nie o 150 zł, a o 300 zł brutto wzrośnie wynagrodzenie zasadnicze pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To efekt drugiego podpisanego w lipcu porozumienia między pracodawcą, a organizacjami związkowymi.

Pracownicy ZUS dostaną podwyżkę. Kolejną w ciągu miesiąca
Związkom zawodowym udało się wynegocjować drugą podwyżkę dla pracowników ZUS (fot. pixabay.com)
REKLAMA

Kolejna tura podwyżek wchodzi w życie dziś (1 sierpnia). Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 27 lipca. Warto przypomnieć, że od 1 lipca płaca zasadnicza w ZUS wzrosła o 150 z brutto. Oznacza to, że na mocy obu zawartych porozumień, wynagrodzenia w tej instytucji wzrosną o 300 zł brutto.

- Pracownicy widzą, że coś zaczęło się dziać, ale ich oczekiwania są większe. W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych nie było podwyżek od 2009 roku – na stronie Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności podkreśla Damian Eksterowicz, przewodniczący Solidarności w ZUS w Chorzowie. Dodaje, że wynagrodzenia wielu pracowników ZUS są zbliżone do poziomu płacy minimalnej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Eksterowicz informuje również, że część pracowników otrzyma też podwyżki uznaniowe. O ich przyznaniu zdecydują dyrektorzy poszczególnych oddziałów wspólnie z przedstawicielami związków zawodowych. Na ten cel przeznaczone zostaną środki w wysokości 50 zł brutto w przeliczeniu na etat.

Związkowcy podkreślają, że pomimo dwóch pozytywnych rozstrzygnięć, przyjęte porozumienie płacowe nie oznacza zakończenia sporu zbiorowego, który związki zawodowe działające w tej instytucji prowadzą z pracodawcą od czerwca tego roku. Strona związkowa domaga się m.in. podwyżek wynagrodzeń w łącznej wysokości 700 zł brutto dla każdego pracownika. Ten postulat cały czas jest aktualny.

Poza podwyżkami, na liście postulatów do spełniania jest również m.in. utrzymanie obecnego poziomu zatrudnienia do końca marca przyszłego roku, niewprowadzanie zmian do zasad funkcjonowania terenowych jednostek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz respektowanie zapisów regulaminu pracy dotyczących czasu pracy.

W dalszych rozmowach między pracodawcą, a przedstawicieli organizacji związkowych będzie brał udział mediator wskazany przez resort pracy. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy ZUS dostaną podwyżkę. Kolejną w ciągu miesiąca

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA