×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

"Pracownicy wypisując się z PPK, robią sobie krzywdę"

 • Autor: PAP/awi
 • 1 mar 2023 9:09

Osoby, które decydują się wypisać z Pracowniczych Planów Kapitałowych, robią sobie finansową krzywdę, gdyż rezygnują z należnych im ekstra pieniędzy – powiedział Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

"Pracownicy wypisując się z PPK, robią sobie krzywdę"
Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk uważa, że wypisanie się z PPK to duży błąd (fot. PAP/Radek Pietruszka)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • 1 marca ruszył autozapis do Pracowniczych Planów Kapitałowych.
 • Pracownicy, którzy nie chcą w ten sposób oszczędzać na emeryturę, muszą złożyć u swojego pracodawcy do 31 marca deklarację rezygnacji z PPK.
 • Decyzję co do uczestnictwa w PPK będzie można jeszcze zmienić.

PAP: Rusza autozapis do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Co to oznacza dla przeciętnego Polaka?

Bartosz Marczuk: Osoby, które oszczędzają i chcą nadal oszczędzać w PPK - a jest ich prawie 2,6 mln - w związku z ruszającym w środę autozapisem nie muszą robić kompletnie nic. Dalej będą oszczędzać, ich autozapis nie dotyczy. Kolejna grupa to osoby, które kiedyś wypisały się z PPK, ale zdecydowały się teraz, że chcą jednak oszczędzać w PPK - one także nie muszą nic robić, bo autozapis - jak sama nazwa wskazuje - zrobi to za nich. Staną się automatycznie uczestnikami PPK. Trzecia grupa to osoby, które kiedyś się wypisały i nadal chcą podtrzymać swoją decyzję - one powinny między 1 a 31 marca - najlepiej przed datą swojej wypłaty, żeby później nie trzeba było robić korekt - złożyć w kadrach pracodawcy deklarację rezygnacji. To prosta deklaracja, można wykorzystać tutaj załącznik do odpowiedniego rozporządzenia, albo po prostu samemu napisać oświadczenie o rezygnacji. Wówczas nie staną się uczestnikami PPK.

Decyzję co do uczestnictwa w PPK można zmienić w każdej chwili

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (60)

Do artykułu: "Pracownicy wypisując się z PPK, robią sobie krzywdę"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Mark 2023-03-03 10:51:22

  Złodziejom dawać pieniądze na przechowanie .Trzeba być naprawdę idiota aby takie coś ludziom proponować.Oddajcie złodzieje zrabowane pieniądze z OFE.Gdzie macie jakąś godność?

 • Tomi 2023-03-03 09:31:00

  OFE też było super aż po latach powiedzieli że to "nie wasze pieniądze" i se zabrali jak swoje. Tu Polacy ci mądrzy spodziewają się powtórki za kilkanaście a może i kilka lat

 • Sławek 2023-03-03 08:43:48

  Jeśli należą nam się ekstra pieniądze to państwo i pracodawca powinien je pracownikowi odkladać. A pracownik odłoży sobie w domu. Ale to wał cwaniaku bo państwo z tych pieniędzy chce utrzymywć leberskie przywileje

 • Ahalon 2023-03-03 08:36:38

  Już raz przytulili nasze pieniądze z OFE .. sam lepiej zainwestuje swoje pieniądze z dala od urzędników

 • Rrfddr 2023-03-03 08:26:11

  Jeśli chcą nas nas siłę zapisać to znaczy że coś jest nie tak. Jakby to było opłacalne to ludzie by się sami zapisywali. A po akcji rządu z OFE trudno będzie odbudować zaufanie.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA