Pracownicy Tesco dostaną podwyżki

Tesco podniesie pensje swoim pracownikom. Od lipca najniższe wynagrodzenie u giganta handlu detalicznego wyniesie 2295 zł brutto.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Tesco dostaną podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 maj 2016 20:38


Jak już informowaliśmy, w środę (11 maja) odbyło się spotkanie zarządu Tesco ze związkowcami, podczas którego stronom udało się ustalić wspólne stanowisko dotyczące podwyżki wynagrodzeń. Porozumienie podpisały wszystkie związki zawodowe działające w Tesco.

Jak dowiedział się portal PulsHR.pl podwyżki mają dotyczyć pracowników sieci sklepów zatrudnionych na stanowiskach niekierowniczych. Wynagrodzenia mają wzrosnąć od lipca tego roku, średnio o 7 proc.

Wówczas najniższa miesięczna pensja osoby zatrudnionej na pełny etat z co najmniej 12-miesięcznym stażem pracy wyniesie 2295 zł brutto (obecnie wynosi 2110 zł brutto).

- Bardzo cieszymy się z osiągniętego porozumienia, które otwiera drogę do podwyżek wynagrodzeń dla pracowników naszych sklepów. Podwyżki wynagrodzeń są także odzwierciedleniem dobrych wyników Tesco w Polsce na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy - powiedział Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Przypomnijmy, Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w Tesco Polska w rozmowie z nami uprzedzała, że brak porozumienia może skutkować protestami.

– Jesteśmy nawet skłonni protestować w Czechach, gdzie znajduje się centrala firmy na Europę Środkowo-Wschodnią - mówiła. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

Podwyżki w Biedronce i Lidlu

Nie tylko pracownicy Tesco otrzymali w tym roku podwyżki. Od 1 marca wzrosły pensje w Lidlu. Najniższa pensja, którą otrzymują m.in. kasjerzy wzrosła o 200 zł i wynosi obecnie 2400 zł brutto. Po dwóch latach pracy można dostać 2850 - 3250 zł brutto, podczas gdy wcześniej było to 2,7 tys. zł brutto.

Z kolei menedżer sklepu rozpoczynający pracę zarabia obecnie od 4,4 tys. do 5 tys. zł brutto (poprzednio 4,1 tys. zł). Po dwóch latach jego wynagrodzenie może wzrosnąć do 6,3-6,8 tys. zł brutto.

Od 1 kwietnia br. wzrosły także zarobki pracowników Biedronki. Wynagrodzenie dla rozpoczynających pracę w sklepach sieci będzie wynosić 2250 zł brutto. To 12,5-procentowy wzrost wobec poprzednich stawek.

W miarę wydłużania się stażu pracy, pensja sprzedawcy-kasjera będzie rosła. Po trzech latach pracy płaca wzrośnie do 2450 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.