PARTNERZY PORTALU

Pracownicy rybnickiego szpitala dostaną podwyżki

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 19 lut 2021 10:11

Pracownicy Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku od 2021 roku otrzymają podwyżki. Płace zasadnicze w tej placówce wzrosną w sumie od 249 zł brutto do 600 zł brutto.

Pracownicy rybnickiego szpitala dostaną podwyżki
Jak informuje Śląsko-Dąbrowska Solidarność negocjacje płacowe w rybnickim szpitalu zakończyły się sukcesem. (Fot. Pixabay)
REKLAMA

Jak informuje Śląsko-Dąbrowska Solidarność negocjacje płacowe w rybnickim szpitalu zakończyły się sukcesem. Zapisy porozumienia dotyczą tych osób, które w zeszłym roku nie miały żadnych podwyżek od pracodawcy. Łącznie jest to 16 grup zawodowych, czyli większość personelu.

Jak tłumaczy Piotr Rajman, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, wzrost płac będzie dwustopniowy. Pierwsza transza zostanie naliczona od stycznia i wypłacona pracownikom szpitala wraz z wynagrodzeniem za luty. Kolejna wejdzie w życie w lipcu.

Jak podaje "S", zgodnie z zapisami porozumienia, m.in. pracownicy obsługi, salowe i sanitariusze od stycznia otrzymali podwyżki wynoszące 149 zł brutto - co było związane z podniesieniem płacy minimalnej - ale od lipca ich płace zasadnicze wzrosną o kolejne 100 zł brutto. Wynagrodzenia rejestratorek zostaną podniesione w sumie o 300 zł brutto, natomiast pensje m.in. ratowników medycznych, dietetyczek i opiekunów medycznych będą wyższe o 400 zł brutto. Pielęgniarki posiadające specjalizację dostaną łącznie 600 zł brutto.

O wynagrodzeniach w służbie zdrowia czytaj więcej tutaj: Zamiast podwyżek i dodatków - obniżki wynagrodzenia lekarzy

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy rybnickiego szpitala dostaną podwyżki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA