Pracownicy spółek działających na rzecz ArcelorMittal Poland dostaną podwyżki

• We wszystkich spółkach działających na rzecz ArcelorMittal Poland zakończone zostały rozmowy płacowe.
• Pracownikom udało się wynegocjować podwyżki na podobnym poziomie, co w AMP.
• Pracownicy spółek otrzymają również nagrodę roczną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy spółek działających na rzecz ArcelorMittal Poland dostaną podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 lip 2016 16:08


7 lipca związki zawodowe podpisały porozumienie z pracodawcą w spółce AM Service Group, zajmującej się remontami oraz regeneracją i produkcją części zamiennych. Ok. 340 osób zatrudnionych w tej firmie otrzyma podwyżki w wysokości 100 zł brutto. Wraz z wypłatą za czerwiec pracownikom wypłacone zostanie wyrównanie za miesiące od stycznia do czerwca wraz z pochodnymi oraz pierwsza część nagrody rocznej.

- To oznacza, że w lipcu pracownicy dostaną dodatkowo po ok. 1000 zł brutto – podkreśla Jerzy Goiński, przewodniczący zakładowej Solidarności.

Pozostała część nagrody zostanie wypłacona w dwóch ratach po 250zł w sierpniu i wrześniu. Dodatkowo, w zależności od osiągnięcia przez spółkę zaplanowanego wskaźnika EBITDA pracownicy mogą otrzymać w grudniu 300 zł brutto.

Synergy Platform oraz Ananke Business Communication

Z kolei 30 czerwca negocjacje płacowe zakończone zostały w spółkach Synergy Platform oraz w Ananke Business Communication. Uzgodniono, że w obydwu firmach wynagrodzenia zasadnicze wzrosną o 3 proc. Wyższe wynagrodzenia wypłacone zostaną już za czerwiec.

Natomiast nagroda roczna wyniesie 1000 zł brutto. Jej pierwszą część w wysokości 500 zł brutto pracownicy otrzymają do 10 lipca. Kolejna wpłynie na konta załogi wraz z wynagrodzeniem za sierpień, czyli na początku września. W spółce Synergy Platform uzgodniono także, że w październiku strony przystąpią do dalszych negocjacji płacowych na 2016 rok.

Kolprem i Przedsiębiorstwa Usług Wodociągowych HK

Pierwszą ze spółek, w której rozmowy zostały zakończone, był Kolprem, zajmujący się kompleksową obsługą kolejową ArcelorMittal Poland. Na początku czerwca wynegocjowano tam wzrost płac i nagrodę roczną w takiej samej wysokości, co w AMP.

100 zł brutto więcej do płacy zasadniczej oraz nagrodę roczną w wysokości 1000 zł, płatną w dwóch transzach otrzymają też pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Wodociągowych HK. Ta firma zajmuje się oczyszczaniem oraz dostarczaniem wody przemysłowej i pitnej do AMP, a także do części Dąbrowy Górniczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

mistrz 2017-06-14 23:55:46

Ale ubaw

bolek 2016-07-09 19:43:53

zwłaszcza te 3% robi wrażenie, realnie 65 zł.... masakra z tym amp i zwiazkami w nim działającymi :/