Pracownicy Re Alloys wywalczyli podwyżki

Od 100 zł do 400 zł brutto wyniosą podwyżki płac zasadniczych pracowników fizycznych z firmy Re Alloys, działającej na terenie Huty Łaziska. Wzrost wynagrodzeń będzie uzależniony m.in. od kwalifikacji pracowników, stażu pracy i doświadczenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Re Alloys wywalczyli podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 wrz 2015 10:43


Jak informuje Danuta Danielczyk, przewodnicząca Solidarności w Hucie Łaziska, która zasięgiem swojego działania obejmuje Re Alloys, o zrównanie płac pracowników tej spółki z zarobkami w hucie wystąpiły do pracodawcy wszystkie organizacje związkowe, ale inicjatorem wspólnego wniosku była Solidarność.

Wyższe pensje dla pracowników

Wcześniej blisko 300 pracowników firmy podpisało się pod pismem do pracodawcy dotyczącym podwyżek wynagrodzeń, ale nie otrzymali na nie żadnej odpowiedzi.

- Gdy dowiedzieliśmy się o tym, postanowiliśmy zawalczyć o tych ludzi. Przekonaliśmy inne związki, żeby wspólnie upomnieć się o wyższe stawki dla pracowników spółki. Na początku rozmowy z pracodawcą nie należały do najłatwiejszych, ale udało się nam osiągnąć porozumienie w wyniku którego pracownicy fizyczni będą mieli wyższe płace zasadnicze. Cieszymy się, że zarząd spółki przeanalizował nasze argumenty i przychylnie się do nich odniósł - mówi Danuta Danielczyk.

Danielczyk podkreśla, że dla pracowników Re Alloys będzie to pierwszy od kilku lat tak znaczący wzrost wynagrodzeń. W spółce na stanowiskach fizycznych zatrudnionych jest ponad 350 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pracownik fizyczny 2016-11-13 15:26:27

Podwyżki były ale zabrali premię w efekcie czego zarabiam mniej niż przed rokiem. Nie polecam nikomu pracy w tej firmie, na początek dają umowę 1900 brutto - w przemyśle ciężkim to wyzysk. Chociaż już widać że mają poważny problem z pozyskaniem nowych pracowników. Po podwyżce płacy minimalnej bardziej opłaca się iść do pracy jako ochroniarz, wypłata ta sama a praca nieporównywanie lżejsza

spustowy 2016-05-21 20:50:16

ludzie dajcie spokój od czasu tych niby podwyzek zarabiamy tyle co kobieta na kasie w sklepie na poł etatu kto to widział zeby w przemysle cieszkim w warunkach szczególnych nie zarobic tyle zeby starczyło na cały miesiac i nikt mi nie powie ze w alojzie nie ma kasy jak by nie było to dawno jest to zamkniete !!!skandal i wstyd ludzie traktowani jak woły robocze roboty dodaja a kasy na wypłatach ujmuja masakra pozdro dla chłopaków z produkcji

Spustowy 3 2016-03-09 14:22:21

Nie robcie sobie jaj od czasu podwyzki zarabiam duzo mniej niz przed podwyzkami bo pracodawca wycfanil sie zabierajac premie ... Bez urazu dla Pani Danielczyk ale zwiazki na hucie nie robia nic znaczacego dla huty procz pobierania skladek