Pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bytomiu dostali nagrody finansowe

Pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bytomiu otrzymali nagrodę finansową w wysokości 8,5 proc. średniego rocznego wynagrodzenia w spółce. To oznacza, że każdy z nich dostał sumę wynoszącą blisko tyle, ile jedna średnia miesięczna pensja w zakładzie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bytomiu dostali nagrody finansowe

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

14 sty 2016 18:40


Jak wyjaśnia Roman Poloczek, przewodniczący zakładowej Solidarności, ten bonus to uzupełnienie do nagrody z okazji Dnia Pracownika Komunalnego, którą załoga spółki otrzymała w maju zeszłego roku.

Porozumienie w sprawie wypłaty nagrody uzupełniającej wypracowane zostało w grudniu pomiędzy zarządem spółki a związkami zawodowymi z PEC. Pieniądze wpłynęły na konta pracowników na początku stycznia.

Czytaj też: Pracownicy PEC w Bytomiu dostaną podwyżki

- Środki na wypłatę nagrody pochodziły z zakładowego funduszu płac. W ubiegłym roku zarząd spółki zgromadził na nim spore oszczędności, wynikające z naturalnych odejść pracowników. Pracodawca od początku był chętny do wypłacenia załodze z tych oszczędności tzw. okolicznościowej nagrody uzupełniającej, ale naszym zdaniem proponował zbyt skromną sumę - mówi Poloczek.

- Ostatecznie wynegocjowaliśmy, że wysokość tej nagrody wyniesie 8,5 proc. średniego rocznego wynagrodzenia w spółce, czyli to blisko tyle, ile wynosi jedna miesięczna wypłata - dodaje szef zakładowej Solidarności.

Bytomski PEC zatrudnia ponad 150 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

duda 2016-01-15 18:29:14

za co? pewnie za głosowanie na dudę i pis?